Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий науковець Вахтанґ Кебуладзе взяв участь у засіданні круглого столу щодо ролі інтелектуала у сучасному соціумі

19.03.2019 09:02 Все Головні новини Український міжуніверситетський шекспірівський центр науково-дослідної частини наукова діяльність лекція майстер-клас

Дводенне перебування в ЗНУ філософа, письменника, керівника лабораторії наукового перекладу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Вахтанґа Кебуладзе завершилося його участю в засіданні круглого столу «Роль публічного інтелектуала у сучасному соціумі: To be or not to be?».

У заході взяли участь викладачі, співробітники й аспіранти Запорізького національного університету, представники творчих кіл м. Запоріжжя та місцевих ЗМІ. А також – усі, кому не байдужий розвиток інтелектуального й культурного простору в нашій країні.

Захід проходив у формі жвавої дискусії, під час якої йшлося про фундаментальну відмінність освіти від навчання й поняття «інтелігенція» від «інтелектуалів». Вахтанґ Кебуладзе висловив свою точку зору щодо сучасної місії інтелектуала. Він поділився своїми думками щодо сучасного публічного інтернет-простору, значення культури в житті людини тощо.

Також під час активного діалогу з присутніми в аудиторії йшлося про «пастки», які очікують на представників інтелектуальної спільноти, та про те, як їх уникнути, про те, що якісна гуманітарна освіта  можлива лише у вільному суспільстві. Також спікер зазначив, що він поділяє думку німецького філософа Георга Вільгельма Фрідріха Гегеля про те, що війни починаються там, де є слабкі суспільства, однак війна дає шанс суспільству, яке її пережило, стати сильнішим. Тож він висловив сподівання, що сили, які продемонстрували учасники Майдану й добровольці-учасники АТО, у майбутньому сприятимуть консолідації України.

Учасники заходу із задоволенням приєдналися до обговорення актуальних для українського суспільства питань. Також вони подякували Вахтанґу Кебуладзе за проведені ним майстер-класи і публічну лекцію.

Слова щирої подяки пролунали на адресу ректора Миколи Фролова, який підтримав ідею запросити представника Київського національного університету із низкою майстер-класів і публічною лекцією до ЗНУ, проректору з науково-педагогічної роботи Юрію Каганову, який опікувався організацією заходу. А такожначальнику Українського міжуніверситетського шекспірівського центру науково-дослідної частини Наталії Торкут, яка запросила пана Вахтанґа завітати до ЗНУ, й координатору багатьох грантових проектів у виші, докторанту Вікторії Меняйло, яка взяла дієву участь в організації заходів.

Таміла Тарасенко