Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Директор асоціації «Французька без кордонів» Бенджамін Бекнер прочитав студентам ФІФ лекцію

25.03.2019 17:02 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології стажування лекція з лінгвістики

Запорізькі студенти та викладачі факультету іноземної філології вишу продовжують плідну співпрацю з французькими колегами у сферах освіти, культури та лінгвістики. Так, двадцять другого березня на факультет завітав   директор організації «Французька без кордонів» (Ліон, Франція) Бенджамін Бекнер, який прочитав студентам лекцію про взаємовплив і взаємне існування французької і англійської мов. Слід зазначити, що ця організація плідно співпрацює із Запорізьким національним університетом з 2010 року і робота в цьому напрямку продовжується і далі.

Зокрема, до цього заходу долучились студенти різних курсів, які вивчають французьку мову, а також декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології і перекладу Ірина Шаргай та викладачі факультету. Під час лекції, яку гість проводив одразу на двох мовах (англійській і французькій), він розповів про можливості стажування наших студентів у мовному таборі за підтримки організації «Французька без кордонів». Також Бенджамін Бекнер презентував звіт про спільну подорож українських і французьких студентів до Карпат та Івано-Франківська, де вони мали змогу удосконалювати свої навички володіння французькою мовою на колективних заняттях і під час навчальних ігор, а також здійснювати культурний обмін під час спільного відпочинку. Так, студенти знайомились з природою Карпат у с. Верховина, займались драфтингом, пішими прогулянками на конях, співали пісні та обмінювались досвідом. Також це стажування дало можливість представникам груп дізнатися більше про Францію та її культурні особливості.

За словами однієї з учасниць цього стажування – студентки 4 курсу Аліни Приходько, ця подорож залишила у неї незабутні враження про прекрасну природу Карпат, дружню атмосферу спілкування, нові цікаві презентації і мовний досвід, розширила коло знайомих і друзів і допомогла покращити рівень володіння французькою мовою.

Крім того, в ході заняття лектор розповів про історичні основи формування французької мови, її зв’язок з англійською мовою на прикладі різних усталених мовних конструкцій і фразеологізмів. Також студентам запропонували виконати і практичні завдання - вони співали пісні на французькій мові, удосконалюючи навички правильної французької вимови.

На думку викладачів і керівництва факультету, зокрема декана Галини Морошкіної та завідувача кафедри романської філології і перекладу Ірини Шаргай, така співпраця з організацією «Французька без кордонів» є вкрай важливою для підвищення рівня мовної практики студентів, адже у Запорізькому національному університеті великого значення надають розвитку міжнародних зв’язків, а також підвищенню мовних компетентностей студентів.

Олена Переверзєва