Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі вишу відбувся завершальний етап пробного ЗНО від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти

Двадцять третього березня на базі Запорізького національного університету провели другу, заключну, частину пробного зовнішнього незалежного оцінювання від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти. Цього дня участь у пробному ЗНО взяли 279 абітурієнтів із міста й області (із математики – 66 осіб, із географії – 61 особа, із біології – 92 особи та із хімії – 55 осіб).

Відповідальною за пункт проведення пробного незалежного оцінювання стала начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Захід проходив за всебічного сприяння адміністрації вишу, зокрема ректора ЗНУ Миколи Фролова, а координацію тренінгу здійснював проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

Усього під час проведення пробного ЗНО задіяли 22 аудиторії навчального корпусу № 2. Тож у проведенні тренінгу взяли участь 22 старших інструктори, 22 інструктори і 7 чергових – здебільшого, викладачів та співробітників Запорізького національного університету.

Для всіх учасників заходу створили максимально комфортні умови перебування у виші. Водночас відповідальні за проведення тренінгу подбали про те, аби дотримуватися навіть у дрібницях процедури проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Абітурієнтам нагадали про правила, яких необхідно дотримуватися для проходження ЗНО: обов’язково взяти потрібні документи, вчасно з’явитися за правильною адресою на пункт проходження зовнішнього незалежного оцінювання, мати при собі чорну гелеву ручку, не користуватися на території пункту засобами для передачі і зчитування інформації, а також їхніми комплектуючими тощо. Крім того, під час написання тестування для всіх учасників організували технічну перерву – необхідний елемент проведення основної сесії ЗНО.

Цього дня на виконання робіт відводилося для тих, хто обрав математику, – 180 хвилин, для тих, хто складав географію чи хімію, – 150 хвилин, а для тих, хто вирішив пройти пробне ЗНО з біології, – 120 хвилин.

Після завершення учасники пробного ЗНО отримали зошити із завданнями, бланки відповідей та інформаційні бюлетені, скориставшись якими, вони зможуть на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти розрахувати свій рейтинговий бал.

Розповідаючи про перебіг пробного зовнішнього незалежного оцінювання на базі ЗНУ, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів зазначила: «Запорізький національний університет давно і плідно взаємодіє із Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти. Зокрема, виш є багаторічною базою для проведення як основних сесій зовнішнього незалежного оцінювання, так і пробного ЗНО. Тож його співробітники мають неабиякий досвід проведення таких тренінгів, і цього разу, як завжди, спрацювали чітко й злагоджено. Загалом, за дві суботи участь у пробному ЗНО взяли майже 600 абітурієнтів. Для них це – корисний досвід, який допоможе не лише зменшити стрес при проходженні основної сесії ЗНО, але й ознайомитися на практиці з процедурою його проведення. Також вони вчасно можуть виявити теми, на які потрібно звернути особливу увагу при підготовці до основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання-2019».

Ось як оцінюють участь у пробному ЗНО самі його учасники – абітурієнти шкіл міста й області.

Анастасія, 17 років:

«Я навчаюся в Запорізькій гімназії № 6. Сьогодні я буду писати пробне тестування з математики. Зараз я не дуже хвилююся, але, напевно, у момент написання ЗНО буду нервувати. Я вже взяла участь минулого тижня у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури, і результат мене потішив».

Олексій, 17 років:

«Це – не перший мій досвід в написанні пробного тестування. Я зовсім не хвилююся і вірю в свої сили».

Тетяна та Аліна, 17 років:

«Ми навчаємося у Вільнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. 16 березня ми написали вже перше пробне тестування, але не дуже задоволенні. Однак час до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в нас ще є, тому обов’язково підготуємося краще».

Таміла Тарасенко

Аліна Бєломийцева