Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет СПП дієво співпрацює з науково-методичним центром профтехосвіти в Запорізькій області

Протягом лютого-березня 2019 року викладачі факультету соціальної педагогіки та психології брали участь у вебінарах на базі НМЦ профтехосвіти. Варто відзначити, що слухачами вебінарів є педагоги, студенти закладів професійно-технічної освіти та коледжів по всій Запорізькій області.

Зокрема, 18 лютого кандидат старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ Надія Стадніченко виступила в Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти в Запорізькій області спікером вебінару на тему «Розвиток творчих здібностей учнів і студентів».

Заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри акторської майстерності та дизайну Надія Стадніченко поділилася педагогічним досвідом використання засобів формування готовності майбутніх акторів до професійного спілкування у процесі фахової діяльності для розвитку творчих здібностей студентської та учнівської молоді. Вона розкрила етапи становлення театральної педагогіки як науки, оскільки її завданням було сприяння становленню молодої творчої особистості, розкриття її природних здібностей. А також – формування навичок та умінь професійного спілкування, що складають основу фахової діяльності майбутнього актора.

Особливо зацікавили присутніх наведені викладачем приклади психофізичних тренінгів, спрямованих на формування вербальних і невербальних навичок та умінь професійного спілкування актора. Їх використання є невід’ємною частиною процесу творчого становлення особистості, незалежно від того у якій галузі діяльності вона бажає реалізовувати власний творчий потенціал. Наприкінці вебінару учасники подякували за цікаву, корисну, інформативну розповідь та побажали Надії Стадніченко творчих успіхів у подальшій педагогічній діяльності.

25  березня доцент кафедри соціальної педагогіки Олена Лещенко виступила спікером вебінару на тему «Соціально-педагогічна профілактика булінгу в освітньому середовищі». Серед слухачів вебінару долучились педагоги з Бердянського професійно-технічного училища, Мелітопольського професійно-технічного училища та інші.

Під час вебінару спікер розкрила актуальність проблеми булінгу, основне поняття «булінг», його види, структуру булінгу, наслідки цькування для всіх учасників освітнього процесу. Також спікер визначила алгоритм дій при виявленні ситуації булінгу у закладі освіти та вирішення питання булінгу через створення безпечного освітнього середовища.

Олена Лещенко зазначила, що Запорізький національний університет, Центр гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології під керівництвом Тетяни Голованової вже більше 10 років займається просвітницькою діяльністю щодо подолання гендерних стереотипів, профілактики насильства, формування толерантності серед студентської молоді, та запросила учасників вебінару долучитись до важливої події: 28 березня буде проходити Гендерний форум-2019 «Запорізький досвід взаємодії громади, влади, освіти у виконанні Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Метою форуму є налагодження діалогу між сторонами, які представляють сферу освіти, громадського сектору, державної влади з подальшою консолідацією зусиль на розв’язання проблем виконання Обласного Плану Дій із виконанні Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека», посилення спроможності громадського сектору брати участь в навчально-виховному процесі в освітньому середовищі України у напрямку запобігання гендерно-обумовленому насильству та протидії  торгівлі людьми.

Наприкінці виступу Олена Лещенко презентувала спеціальності факультету соціальної педагогіки та психології та запросила на навчання до ЗНУ. Учасники вебінару були уже вдячні доповідачу за актуальну та важливу інформацію.

Кафедра соціальної педагогіки

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2505442726151772

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=46905 and cach_timestamp>1614280971
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'