Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті долучилися до обговорення актуальних питань реформування економіки

На економічному факультеті долучилися до обговорення актуальних питань реформування економіки

На економічному факультеті долучилися до обговорення актуальних питань реформування економіки
28.03.2019 17:07 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет Мала академія управління бізнесом наукова школа «Зелена економіка» засідання круглого столу профорієнтаційна діяльність

Минулого тижня на базі Малої академії управління бізнесом ПНЗ «КРЦМтаШ» відбулося засідання круглого столу на тему «Актуальні питання реформування економіки на засадах сталого розвитку». Захід провели за підтримки представників наукової школи «Зелена економіка» економічного факультету ЗНУ, Позашкільного навчального закладу «Комунарський районний  центр молоді та школярів» Малої академії управління бізнесом. А також – Запорізької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, Центру екологічної культури у Запоріжжі та Громадської організації «Сади наших дітей».

Участь у ньому взяли 63 представника зі шкіл міста, переважно учні Комунарського району. Доповіді підготували учні 6-11 класів, а студенти економічного факультету, учасники наукової школи «Зелена економіка», разом із викладачами ЗНУ виступали модераторами секцій.

Усіх присутніх із початком роботи засідання привітала керівник Малої академії управління бізнесом ПНЗ «КРЦМтаШ» Старікова Олена, яка акцентувала їх увагу на тому, що це засідання круглого столу проходить у межах реалізації проекту «Зелена економіка», де Мала академія управління бізнесом ПНЗ «КРЦМтаШ» та наукова школа «Зелена економіка» економічного факультету ЗНУ тісно співпрацюють вже п’ятий рік.

Із привітальним словом виступила декан економічного факультету, професор Алла Череп. Вона відмітила, що активна співпраця ВНЗ, шкіл та позашкільних навчальних закладів, дає справжній імпульс для гармонійного розвитку освітнього процесу в Україні. Такий взаємозв’язок надихає школярів займатися наукою, генерувати власні ідеї. Спілкування зі студентами позитивно впливає на дітей, і вони вже зі шкільної лави починають цікавитися своїм майбутнім та усвідомлювати власний вклад у зміну навколишнього середовища. Також Алла Василівна запросила всіх присутніх до ЗНУ на День відкритих дверей, який відбудеться 14 квітня.

Родзинкою цьогорічного круглого столу була онлайн-конференція з Олександрою Чернявською, однією з співробітників компанії MacPaw, яка є куратором «зелених ініціатив» компанії MacPaw. Пані Олександра поділилася успішним досвідом організації «зеленого офісу» в Києві, а також розповіла про можливості використання мобільного додатку «Сортуй», розробником якого вона і являється.

«Сортуй» – це мобільний додаток, який містить корисну інформацію про види та способи сортування побутового сміття, а також допомагає знайти найближчу компанію з переробки сміття саме того типу, який потрібно користувачеві. Даний додаток вже працює у кількох областях України і Олександра запросила Запоріжжя долучатися до даного проекту.

Після онлайн-конференції були названі ключові напрямки засідання: «Сталий розвиток і свідоме споживання, економіка спільного споживання», «Органічне землеробство, пермакультурний дизайн, зелений туризм» й «Альтернативні джерела енергії та енергоефективність, екологічний транспорт та електромобілі»

У секції «Сталий розвиток і свідоме споживання, економіка спільного споживання» були заслухані такі виступи: «Проблеми і технології переробки сміття»; «Особливості сортування сміття – як це робиться в різних країнах»; «Сортування сміття: що про це треба знати»; «Розвиток сервісу bla-bla-car в Україні»; «Uber – компанії»; «Види шеренгу»; «Діагноз – споживацтво»; «Сортування сміття»; «Я – екокультурний»; «Роль екологічного менеджменту в сталому розвитку суспільства»; «Шерінг: що таке спільне споживання»; «Сервіс ‘’Кабанчик’’ – успішний український стартап». Модераторами цієї секції були заступник декана з наукової роботи економічного факультету ЗНУ, к.е.н. Юлія Кусакова та студентка 2 курсу економічного факультету ЗНУ Маргарита Іпатько.

Під керівництвом модераторів голова громадської організації «Сади наших дітей» Наталії Пушкарьової та студентка 3 курсу економічного факультету ЗНУ Дар’ї Синьоокої успішно пройшла дискусія у 2 секції «Органічне землеробство, пермакультурний дизайн, зелений туризм». Основними темами були: «Апсайклінг»; «СІТІ-ферми як новий стартап в Україні»; «Пермакультурний дизайн: можливості для кожного»; «Застосування вторинної сировини»; 2Органічне землеробство»; «СІТІ-ферма»; «Пермакультурний дизайн як новий напрям соціальних проектів»; «Екопоселення»; «Еко-мода»; «Деревина як матеріал у сучасному еко-дизайні»; «Друге життя використаних речей; Використання органічних матеріалів у декорі інтер’єру»; «Використання коркового покриття у сучасному еко-дизайні»; «Органічне землеробство в Україні: міф чи реальність»; «Похід до Карпат».

Третьої секцією «Альтернативні джерела енергії та енергоефективність, екологічний транспорт та електромобілі» керували к.е.н., викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму Костянтин Денисов та студентка 3 курсу економічного факультету ЗНУ Орина Буркальова. Найбільш цікавими доповідями у цій секції були: «Екологічний транспорт»; «Тенденції розвитку сонячної енергетики в Україні»; «Розвиток ринку електромобілів в Запоріжжі»; «Зелена економіка – що це?»; «Електромобілі в Україні з погляду сьогодення: економічна стратегія 2030 року»; «Електромобілі як перспективний вид транспорту».

У перерві між виступами була презентована екологічна настільна гра «Recycling», яку розробила разом зі школярами вчитель географії та економіки ЗОШ № 65 Світлана Розсохач. Дана гра привчає учасників до екологічної культури переробки сміття та правильного його сортування. Декілька екземплярів гри були подаровані економічному факультету Запорізького національного університету.

Із заключним словом виступив директор ПНЗ «КРЦМтаШ» Михайло Хвастик, який висловив подяку усім учасникам та побажав школярам продовжувати пошуки нових ідей підвищення енергоефективності, енергозбереження, переробки сміття та відповідно покращення екологічного стану в Україні.

За результатами роботи засідання круглого столу усі учасники були нагороджені особисто деканом Аллою Череп грамотами та блокнотами від економічного факультету ЗНУ. Також були відзначені грамотами викладачі,  які підготували вихованців до засідання круглого столу. Свої грамоти отримали і студенти економічного факультету, які приймали активну участь у підготовці круглого столу та обговоренні доповідей школярів.

Алла Василівна висловила своє приємне враження від високого рівня підготовки школярів  та рівня організації проведення засідання круглого столу.

 

Юлія Кусакова,

Маргарита Іпатько

 

Схожі новини