Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний став співорганізатором Міжнародної конференції з питань патріотичного виховання

09.12.2008 16:27 конференція патріотичне виховання Візит визначних людей

До 70-річчя Запорізької області у приміщенні Запорізької обласної ради було проведено ІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань патріотичного виховання молоді «Надбання поколінь – скарбниця сьогодення».

Метою даного заходу стало висвітлення проблеми патріотичної свідомості. На конференції усі присутні отримали можливість ознайомитися та оцінити проект Запорізької обласної Концепції патріотичного виховання громадян України, який, до речі, підготували фахівці факультету соціології та управління ЗНУ. Новаторство концепції полягає у спробі подати поняття «патріотизму» без певних стереотипів та кліше, пов’язаних із ним. Як зазначив декан факультету соціології та управління і головний рецензент Концепції Максим Лепський, готуючи даний документ спеціалісти ФСУ намагалися відійти від характеристики патріотизму, у першу чергу, як почуття. Адже, він буває екологічний, економічний, правовий, сімейний, трудовий та інший. І визначення даного поняття саме у єдності всіх різновидів.
Секретами міжнародного досвіду роботи у сфері патріотичного виховання із учасниками заходу поділилися поважні закордонні гості конференції. Серед них: директор Фонду сприяння кадетським корпусам ім. А.Йордана (Росія) Володимир Короленко, кандидат філологічних наук, викладач Пловдивського університету ім. П.Філендарського (Болгарія) Людмила Мінкова, журналіст (США) Христина Демкович, стажер українсько-канадського проекту «Україна-Канада» (Канада) Андрій Левайде, священик Михайлівської єпархії (Словаччина) Мирослав Джуган.
Пленарне засідання конференції урочисто відкрив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух. У своїй промові Олександр Васильович подав власне розуміння патріотизму та духовності, які, на його думку, починаються з людської пам’яті і повинні служити рідній державі. Він також зазначив, що «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради, який є одним з ініціаторів проведення конференції, під керівництвом Наталії Власової вже 13 рік займається кропіткою роботою з формування високої самосвідомості молодої людини, тому є унікальним для України.
Зважаючи на те, що Запорізький національний університет вдруге поспіль виступає одним із організаторів проведення цієї конференції, представники нашого вишу очолювали три з восьми секцій. Провідний фахівець НДС ЗНУ Ірина Христич спілкувалася із учасниками на тему «Історико-культурного виховання та краєзнавства в аспекті патріотичного виховання молоді». Заступник декана факультету журналістики Віктор Костюк розглядав «Вплив масової культури та ЗМІ на формування свідомості молодої людини». А декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць зупинилася на «Правовому вихованні, декриміналізації та соціальній роботі».
Окрім вищезазначених секцій, робота конференції велася за такими напрямками: «Духовність як основа патріотизму. Сімейне виховання», «Патріотичне виховання в освітньому процесі», «Екологія. Здоровий спосіб життя в аспекті патріотичного виховання», «Актуальні проблеми сучасної молоді. Погляд у майбутнє очима молодих», «Військово-патріотичне виховання та традиції козацького виховання».
Свою думку з приводу проведення конференції висловила голова науково-студентського товариства ЗНУ, студентка філологічного факультету Світлана Сіриця:
- Представництво саме нашого університету на конференції було найвищим, адже участь в ній взяло 36 викладачів, 5 аспірантів, 25 магістрів та 37 студентів, роботи яких торкалися найрізноманітніших аспектів висвітлення порушеної проблеми, базувалися на принципі єдності патріотичної свідомості й патріотичної діяльності. Тому Запорізький національний університет був гідно представлений на засіданні кожної секції. Приємним виявився той факт, що за підсумками конференції передбачено видання збірки матеріалів конференції, а також публікація відібраних організаційним комітетом робіт у фахових виданнях (за рахунок організаторів).
Хотілося б висловити подяку організаторам конференції, які проводять такий необхідний в наш час пошук орієнтирів для сучасного виховання на основі національної духовності і самосвідомості, що мають позачасове значення.