Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ побували на міжнародній конференції у Львові

Студенти ЗНУ побували на міжнародній конференції у Львові

11.12.2008 16:33 Наукове студентське товариство міжнародна конференція наукова конференція

Попри те, що в Запорізькому національному університеті створені всі умови для того, щоб молоді науковці успішно реалізували свій потенціал, наукова кар’єра студентів багато в чому залежить від їхньої ініціативності. Саме цим принципом керувалися магістри філологічного факультету Світлана Сириця та Світлана Жулідова, надсилаючи свої роботи на відбірковий тур Міжнародної наукової конференції «Українська філологія: школи, постаті, проблеми», приуроченої до 160-річчя заснування кафедри української словесності Львівського національного університету імені Івана Франка.

Про високий рівень підготовки майбутніх філологів у ЗНУ свідчить той факт, що оргкомітет високо оцінив роботи обох студенток і запропонував їм взяти участь у конференції. Дівчата стали ледь не наймолодшими учасниками заходу, адже наукове зібрання такого рівня було розраховано перш за все на досвідчених науковці із України, Росії, Польщі та Австрії, а також на аспірантів провідних університетів нашої країни. Серед присутніх були такі відомі лінгвісти, як Тарас Салига, Віталій Дончик, Анатолій Ткаченко, та багато інших, за чиїми підручниками навчаються студенти у всіх вишах України. Під час роботи сімнадцяти наукових секцій учасники конференції розглянули найрізноманітніші аспекти сучасної філології. Зокрема, багато доповідей було присвячено популярній зараз компаративістиці та дослідженню життєвого і творчого шляху багатьох незаслужено забутих вітчизняних громадських та культурних діячів. Тим приємніше, що під час роботи секції «Порівняльне літературознавство» чималий інтерес викликала доповідь Світлани Жулідової «Трактування історичної теми у творах Івана Франка «Захар Беркут» та Миколи Гоголя «Тарас Бульба»». Виступ же Світлани Сириці на секції «Література ХХ-ХХІ століття: текст і контекст» із доповіддю «Мотив відьомства як вияв зраненої жіночності у творах Романа Федорова» через неканонічність підходу до здавалося б відомої теми стала причиною дискусії серед науковців. Також наші студентки взяли активну участь у дискусії, що виникла між представниками різних наукових поколінь про співвідношення масовості та елітарності в сучасній українській літературі.
Світлана Сириця, ділячись своїми враженнями від участі в конференції, зокрема, зазначила: «Ми із Світланою Жулідовою не лише змогли набратися досвіду та на рівних поспілкуватися із відомими науковцями. Перебування у Львові – це ніби занурення до зовсім інших культурних та освітніх традицій. Так, наприклад, у Львівському національному університеті успішно розвінчали стереотип, що філологія – це переважно жіноча професія. Серед його викладачів-філологів – чимало представників сильної статі. Щоправда, я як голова Наукового студентського товариства нашого університету зацікавилася діяльністю відповідного підрозділу ЛНУ. На жаль, виявилося, що зараз у їхньому університеті НСТ не функціонує. Та сподіваюся, що нам скоро пощастить встановити міцні наукові контакти із львівськими студентами».

Таміла ТАРАСЕНКО