Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Гендерного форуму в ЗНУ йшлося про виконання Резолюції ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» в Запорізькій області

Двадцять восьмого березня на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели Гендерний форму-2019 «Запорізький досвід взаємодії громади, влади, освіти у виконанні Резолюції 1325 ‘’Жінки. Мир. Безпека’’». Організаторами заходу стали Запорізький національний університет, зокрема кафедра педагогіки та психології освітньої діяльності, центр гендерних досліджень на базі факультету СПП, Департамент соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації та Коаліція 1325.

Це – вже 19-й Гендерний форум, який проводиться на базі факультету соціальної педагогіки та психології, і завжди його організатори темою обговорення обирають актуальні суспільні питання. Про це йшлося у вступному слові декана факультету соціальної педагогіки та педагогіки Ольги Пономаренко. Ольга Вікторівна також відзначила, що на сьогодні щорічне проведення цього форуму – внесок його представників у розвиток запорізького краю. Вона подякувала його модератору – керівнику центру гендерних досліджень, активній учасниці численних освітніх і соціальних акцій міського й всеукраїнського рівня Тетяні Головановій.

Тетяна Петрівна на початку заходу нагадала присутнім, що в Запорізької області затверджено План заходів із реалізації Національного плану дій із виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року 13 травня 2016 року.

У рамках соціального партнерства Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Центру ґендерної освіти факультету СПП та громадських жіночих організацій м. Запоріжжя у 2016-2017 роках розглядали деякі питання з цієї проблеми на форумі: «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні». У Запоріжжі сформовано коаліцію громадських організацій для сприяння реалізації національного та регіонального планів дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». До її складу увійшли активісти, представники жіночих громадських організацій із різних міст, районів, об’єднаних територіальних громад області. Коаліцію створено в рамках триденного тренінгу за темою «Локалізація Національного плану дій 1325: комунікації та ефективне планування», що відбувся в Запоріжжі 09-11 серпня 2018 р.

Також вона представила учасників заходу. У форумі виявили бажання взяти представниці департаменту соціального захисту ЗОДА, управління патрульної поліції в Запорізькій області, громадської організації «Центр розвитку «Жіночий світ», благодійного фонду «Все можливо», Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє», громадсько-правової організації «Егіда-Запоріжжя», науково-методичного центру департаменту освіти і науки ЗОДА, гендерного ресурсного центру ЗОДА. Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У рамках роботи форуму відбувся огляд проблем із реалізації Обласного плану дій із виконанні Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека». В обговоренні цього важливого паня взяли участь: начальник відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Дроздова, асистентка проекту «Просування порядку денного «Жінки, Мир, Безпека» шляхом локалізації та імплементації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 у Східній Україні» у партнерстві з ООН Жінки, представниці благодійного фонду «Єдність за майбутнє» Оксана Дроздовська та керівниця центру гендерної освіти ЗНУ, радниця голови Запорізької обласної державної адміністрації з гендерних питань на громадських засадах Тетяна Голованова.

Крім того, Тетяна Голованова розповіла про минулорічний семінар із протидії боулінгу, у якому взяли активну участь представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Вона продемонструвала презентацію, присвячену результатам дослідження «Гендерні аспекти уявлень булінгу у студентів та школярів м. Запоріжжя». Його організаторами виступили Запорізький національний університет, зокрема Центр гендерної освіти.

Член проблемної студентської групи, якою опікується доцент Олена Лещенко, магістрант факультету СПП Дмитро Манзенко підготував презентації «Педагогіка толерантності», у якій йшлося по те, як визначають поняття «толерантність» у контексті різних наук. Дмитро наголосив, що на сьогодні, коли метою освіти є, насамперед, людина, поняття толерантності досить широко й різнобічно досліджено в різних науках.

Про посилення спроможності громадського сектору брати участь у навчально-виховному процесі в системі освіти м. Запоріжжя в напрямку запобігання гендерно-обумовленому насильству та протидії торгівлі людьми йшлося в доповіді заступника голови правління ГПО «Егіда-Запоріжжя» Наталії Заїкіної.

Також перед присутніми виступила заступник начальника служби у справах дітей ЗОДА Ольга Сергєєва. Вона розповіла про національну стратегію сімейної політики, яку розглянули на Форумі сімей, який нещодавно відбувся у Києві.

Наприкінці заходу його учасники підбили підсумки роботи та визначили подальші напрямки виконання Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на обласному рівні. Вони подякували організаторам й оцінили захід як актуальний і корисний. Також присутні висловили сподівання зустрітися знову в стінах ЗНУ під час Гендерного форуму-2020.

Таміла Тарасенко