Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять відомого українського письменника Івана Нечуя-Левицького

10.12.2008 16:38 Філологічний факультет Концерт

Представники філологічного факультету Запорізького національного університету влаштували вечір, приурочений до дня народження відомого українського письменника ХІХ - початку ХХ століття Івана Нечуй-Левицького «Всеобіймаюче око України». Студенти та викладачі доклали всіх зусиль, аби показати здавалося б добре знаного ще із шкільних підручників письменника у несподіваному ракурсу.

Ще на початку заходу декан філологічного факультету Тамара Хом’як підкреслила, що навіть під час вивчення академічного курсу важко осягнути всю багатогранність постаті Івана Нечуя-Левицього, якого Іван Франко недаремно назвав «всеобіймаючим оком України». Тому учасники заходу спробували донести до глядачів усю велич цієї масштабної, а в дечому і трагічної постаті вітчизняної культури, що так переймалася майбутнім України. Адже у творах письменника, якого ми звикли вважати перш за все талановитим гумористом інколи йшлося про дуже важливі речі. Письменник співчував важкій долі своїх земляків, прагнув для них кращого майбутнього і робив усе задля того, щоб наблизити відродження рідного краю. Саме про це йшлося у виступах ведучих вечора – студенток третього курсу Тетяни Сіненко, Катерини Карнаух, Світлани Ванюшанік.
Під час заходу народна пісня, використана письменником у повісті «Бурлачка» у виконанні Олени Сацької та чудовий пейзаж із «Кайдашевої сім’ї» (декламація Юлії Курносової) змінювалися театральними сценками, поставленими студентами-філологами. Крім загальновідомих уривків із «Кайдашевої сім’ї» та «Історії про бабу Параску та бабу Палажку», глядачам показали вибрані місця із «Старосвітських батюшок і матушок» і п’єси «На Кожум’яках», більш відомої загалу в переробці Михайла Старицького «За двома зайцями». Усі присутні нагородили щирими оплесками акторську гру другокурсника Олега Ведмеденка, студентів третього курсу Карини Пилипенко, Яніни Кошель, Сергія Волошина, Іллі Азаренка, Віталія Терновецького, Анастасії Мальонкіної, Ілони Коваленко, Дарини Шварцман та магістра Андрія Паливоди, а також музичний супровід першокурсника Миколи Білика.
І що цікаво, після закінчення незвичайного вечора не лише публіка була у захваті, але й не менш задоволені були й самі артисти. Принаймні, у залі не раз лунали пропозиції незабаром провести щось подібне, влаштувати театральну виставу за творами когось із відомих українських письменників.

Таміла ТАРАСЕНКО