Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Скачков Віктор Олексійович

Скачков Віктор Олексійович

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра металургії

Доктор технічних наук, доцент, професор кафедри

Контакти

Розклад консультацій

 • Вівторок 12:00-14:00
 • Дисципліни

  • Математична обробка експериментальних даних
  • Моделювання процесів кольорової металургії
  • Теоретичні основи процесів легування
  • Оптимізація технічних рішень в галузі
  • Сучасні проблеми металургії
  • Теорія і технологія виробництва чавуну
  • Теорія та технологія доменного виробництва

  Біографія

  У 1972 р. закінчив Пермський політехнічний інститут, факультет авіадвигунів за фахом «Динаміка і міцність машин, отримав кваліфікацію інженера механіка-дослідника».

  З 1972 по 1979 р. працював в Науково-дослідному інституті технології машинобудування інженером, старшим інженером, начальником групи, начальником сектора з розробки технології, технологічного устаткування і конструкцій з композиційних матеріалів.

  З 1979 р. по 1982 р. працював в Інституті механіки суцільних середовищ Уральського наукового центру АН СРСР на посаді керівника групи.

  У 1981 г. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за фахом «Динаміка, міцність і надійність машин, приладів і апаратури».

  З серпня 1982 року працює на кафедрі чорної металургії (зараз металургії) металургійного факультету.

  У 1986 р. присвоєно вчене звання доцент по кафедрі переробки неметалевих матеріалів.

  У 2018 р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за фахом - Порошкова металургія і композиційні матеріали.

  Наукова робота

  ResearcherID - T-1979-2017

  ORCID - 0000-0002-4447-4641

  Scopus Author ID: 7004312489

  Google Scholar - voKgOpwAAAAJ  Коло наукових інтересів: моделювання властивостей, експериментальне визначення характеристик і розробка наукових основ технології і виробництва вуглепластиків, карбонізованих, піроущільнених і силіційованих композиційних матеріалів на основі вуглецю, кисневої і безкисневої кераміки, високотемпературних, триботехнічних і хемостійких композитів, ливарне виробництво чавуну, виробництво карбіду кремнію.

  Автор близько 300 наукових праць, з них 4 монографії; 9 статей, які включено до Sсopus (індекс Хирша 1), 11 наукових статей, які включено до наукометричних баз; 115 наукових статей в фахових виданнях та 153 тези доповідей на міжнародних науково-практичних конференціях та 10 патентів.

  Є науковим керівником спеціалізованої науково-виробничої лабораторії матеріалознавства високотемпературних композиційних матеріалів.

  Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

  Скачков Віктор Олексійович