Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті ЗНУ відбулося свято інженерних знань і День відкритих дверей

08.04.2019 16:51 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут профорієнтаційна робота співпраця зі школами День відкритих дверей День інженерних знань

Шостого квітня в межах фестивалю «STEM-весна-2019» в Інженерному інституті ЗНУ відбулися День інженерних знань і День відкритих дверей. Така спрямованість свята цілком відповідає потребам сучасності, а саме підготовці висококваліфікованих інженерних кадрів задля технічного та економічного розвитку України.

Участь у Дні інженерних знань дозволила гостям відвідати кафедри, на яких вони планують продовжувати навчання, пройти майстер-класи та на власні очі побачити діючі моделі металургійних верстатів, вітрогенератора тощо. Відвідувачі мали можливість задати актуальні для них питання, взяти участь в пізнавальних іграх, вікторинах, іншими словами стати учасниками своїх перших занять в Інженерному інституті ЗНУ.

І нарешті об 11-ій годині стартував День відкритих дверей Інженерного інституту, метою якого стало інформування майбутніх абітурієнтів про спеціальності, навчання на яких пропонує інститут, а також у простому, лаконічному і наочному форматі розповісти учасникам про етапи вступної кампанії тощо.

Гостей тепло вітала адміністрація в особі проректора з науково-педагогічної робтои та технічної освіти ЗНУ Віктора Банаха, директора Інженерного інституту ЗНУ Геннадія Коломойця, а також ведучі – студенти інституту. Перед слухачами виступив заступник голови Приймальної комісії ЗНУ Микола Світанько, який прокоментував умови вступу до закладів вищої освіти-2019 та звернув увагу на те, що саме інженерні спеціальності користуються особливою підтримкою держави та завдяки коефіцієнту дають можливість збільшити набрані на ЗНО бали.

Серйозні виступи перемежовувалися танцями, скетчами, вокальними номерами, які підготували для гостей артисти Студентського центру мистецтв Port-Arte. У рамках Дня відкритих дверей відбулася інтернет-гра Kahoot, пов'язана зі спеціальностями факультетів інституту. Школярі, які швидше за всіх дали правильні відповіді на запитання гри, отримали в нагороду USB-флеш-накопичувачі. До речі, одним із переможців став старшокласник із Мелітополю.

Після завершення спільної зустрічі учасникам Дня інженерних знань була запропонована незвичайна та цікава екскурсія інститутом з відвідуванням підготовлених саме для них майстер-класів.

Пройшовши інструктаж, учні мали можливість самостійно керувати моделлю баштового крана на факультеті  будівництва та цивільної інженерії. На факультеті металургії екскурсантам були продемонстровані роботи, 3Д-принтер і процес прокатки сталі. Школярі та їхні педагоги побували в лабораторії енергоефективних технологій і побачили «штучне сонце» від факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій. ФЕЕІТ підготував для молоді й захоплюючі комп'ютерні ігри та завдання.

Не менш цікавим було відвідування лабораторії, де за допомогою потужного мікроскопу бажаючі «поглянули» в надра своїх смартфонів. А процес очищення води з домішками «забруднювача», яким стали звичайні вершки, багато хто з юнаків знімав на відео.

Ті, хто планує пов'язати своє майбутнє з фінансовою, економічною діяльністю або маркетингом, з цікавістю взяли участь в «грошовій» вікторині від факультету економіки і менеджменту. Учням було запропоновано стати інкубантами Бізнес-інкубатора інституту та отримати всю необхідну інформаційну підтримку для створення власних проектів.

Завершальним етапом для груп екскурсантів була «зустріч» із роботом-фантомом, якого в інституті ласкаво звуть «Федя». Цей тренажер дозволяє перевірити свої знання з надання першої невідкладної допомоги постраждалим. Приємно зазначити, що майже всі, хто спробував свої сили, успішно справлялися з цікавим завданням.

Загалом у святі взяли участь 175 учнів і студентів з різних шкіл, коледжів міста та області.

Колектив Інженерного інституту ЗНУ дякує всім гостям свята інженерних знань та сподівається, що саме вони незабаром стануть студентами Інженерного інституту ЗНУ!

Адміністрація вдячна всім, хто взяв активну участь у підготовці та проведенні Дня інженерних знань та Дня відкритих дверей, за ентузіазм і творчий підхід до реалізації проекту.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2525230207506357

Інженерний інститут ЗНУ