Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ визначили переможців конкурсу «FRESHview»

На ФІФ визначили переможців конкурсу «FRESHview»

08.04.2019 15:23 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології конкурс «FRESHview» співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

Минулого тижня на факультеті іноземної філології ЗНУ відбулося урочисте нагородження переможців  конкурсу «FRESHview: найкращий відгук на художній твір іноземною мовою» – старшокласників та їхніх викладачів. Декан ФІФ, доцент Галина Морошкіна і старший викладач кафедри англійської філології, заступник декана з профорієнтаційної роботи Валентина Ємельянова вручили переможцям грамоти та пам’ятні подарунки від факультету.

Цей конкурс вже став традиційним на факультеті, адже привертає увагу учнів старших класів, які прагнуть вступити на навчання на іноземну філологію. Варто зазначити, що він сприяє розвитку в учнів мовних, інтелектуальних і пізнавальних здібностей, а також – умінню застосовувати знання та навички, сформовані на уроках іноземної мови, у новій ситуації шляхом виконання творчої та пошукової діяльності, стимулює у молоді бажання до подальшого самовдосконалення в галузі володіння іноземною мовою. Окрім іншого, покликаний виховувати емоційно-ціннісне ставлення до надбань світової літератури.

Представники ФІФ привітали учасників зібрання, а декан Галина Морошкіна розповіла майбутнім абітурієнтам про конкурс, проект якого, створений за ініціативою доцента кафедри англійської філології Ірини Шами, свого часу здобув грант ЗНУ. Вона презентувала гостям діяльність факультету, на якому зараз навчається понад 1300 студентів на різних спеціальностях. Вона зазначила, що однією з нових мов, яку викладають у якості третьої іноземної на факультеті уже майже десять років, є італійська, проте незабаром планується запровадити її, як одну із спеціальностей. А також згадали про умови проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання, яке наразі включає такий пункт, як аудіювання. Майбутніх абітурієнтів, їхніх вчителів і батьків також запросили на День відкритих дверей ЗНУ, який відбудеться 14 квітня, та інші заходи ФІФ, які проводить факультет у рамках підготовки до ЗНО.

Журі конкурсу склали викладачі кількох кафедр ФІФ: кафедри англійської філології – доценти Ірина Шама, Катерина Василина, Оксана Шевчук, Юлія Голуб, Ельдар Веремчук, старший викладач Валентина Ємельянова, в.о. директора Центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова та аспірантка Маргарита Сєдакова, а також викладач кафедри другої іноземної мови Олена Пєшкова, доценти кафедри німецької мови Ніна Захарова та Лариса Федоренко, доценти кафедри романської філології Євгенія Стуліна й Тетяна Уділова.

За умовами конкурсу, наприкінці березня в ЗНУ відбувся заключний його етап, під час якого учасники презентували конкурсній комісії та публічно захищали свої творчі доробки. Старшокласники заздалегідь обрали із визначеного списку рекомендованої літератури – англійської, американської, німецької, французької тощо, а потім виконували роботи тією самою мовою, якою був написаний твір.

При цьому результати їхньої діяльності оцінювалися за кількома критеріями: логічність та завершеність наданого відгуку; структура тексту та його зв’язність; змістовне наповнення; вміння виразити власне ставлення до прочитаного твору; доцільне використання лексики прочитаного твору; практичний рівень володіння граматичною компетенцією. Відповідно до цього, окрім кращих робіт переможців у трьох розділах (англійська, німецька, французька), були відзначені й кращі роботи у номінаціях: «За творчий дух змагання», «За переконливу аргументацію власного погляду на прочитаний твір», «За глибоке розуміння психологічного виміру твору» тощо.

Вчителі, які підготували учасників конкурсу, також були відзначені подяками ректора ЗНУ Миколи Фролова та декана ФІФ.

Переможцями конкурсу «FRESHview» цього року стали у розділах: «англійська мова»: 1 месце – Владислава Сперанська (Запорізька гімназія № 71); 2 месце – Євген Долінін (Запорізька спціалізована школа №40);

3 месце – Дар'я Бабич (ЗЗОШ № 32); «німецька мова»: 1 месце – Марія Полякова (Запорізька гімназія № 46); 2 месце – Данило Салафудінов (Запорізька гімназія №107); 3 месце – Олександра Артамонова (Запорізька гімназія №107) та Аліна Євсюкова (Запорізький багатопрофільний ліцей №99); «французька мова»: 1 месце – Анастастя Пиріг (Запорізький багатопрофільний ліцей № 99); 2 месце – Діана Резнікова (Запорізька гімназія № 50).

Олена Хлистун