Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики його випускниця Софія Богуцька провела тренінг щодо специфіки роботи спецкора

На факультеті журналістики його випускниця Софія Богуцька  провела тренінг щодо специфіки роботи спецкора
10.04.2019 16:28 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики лабораторія мультимедійної журналістики Асоціація випускників журфаку

Варто відзначити, що захід відбувся в рамках Установчого форуму новоствореної Асоціації випускників факультету. Більше того, саме цим тренінгом стартувала робота тільки-но відкритої лабораторії мультимедійної журналістики факультету. Цей крок став можливим завдяки співпраці Запорізького національного університету та його факультету журналістики із громадської організацією «Спілка молодих незалежних журналістів» (в рамках проекту «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики»). Йдеться про ремонт, закупку меблів, технічного обладнання, восьми комп’ютерів, проектора та дошки до нього. Крім того, найближчим часом у рамках втілення в життя інших грантових проектів факультету в лабораторії з’явиться додаткове комп’ютерне обладнання, відеоустаткування, відповідне програмне забезпечення, що дозволить використовувати аудиторію і як ньюзрум.

Модерував зустріч викладач факультету Юрій Костюк. Він відрекомендував гостю студентам і абітурієнтам, зазначивши, що Софія Богуцька є власним кореспондентом програми «Вікна» у місті Дніпро телеканалу «СТБ». Гостя поділилася з присутніми загальною інформацією про специфіку своєї роботи. Дещо розповіла і про власний професійний шлях становлення як журналіста. Крім того, Софія чимало уваги приділила опису алгоритмів власної роботи: «Монтаж наших сюжетів відбувається у Києві. Хоча є редакції, які монтують у себе на місцях. Іноді це буває не досить зручно, але робочі моменти, неточності можна завжди виправити. Текст начитую я, згодом ми надсилаємо синхрони, відео до столиці. Наші редактори лише після перегляду відео вичитують текст: раптом ще чогось не дознімали, чи розкадровка неповна, коли знімальна група відзняла недостатньо матеріалів», - поділилася «кухнею» роботи власкора випускниця журфаку ЗНУ.

Чимало уваги під час тренінгу приділили гостя й питанням вичитки тексту. У структурі власкорів програми «Вікна» каналу СТБ вона багаторівнева. Вичитує матеріали спершу регіональний редактор Дніпра, потім Києва. Звісно, вичитує і літературний редактор. До речі, він має ставити і наголос у словах, щоб під час начитки кореспонденту легше було працювати.

Звісно, що під час заходу у присутніх була нагода поставити чимало запитань до гості. У них йшлося про систему аналізу, підсумків роботи кореспондентів за день чи тиждень, про вимоги до кандидатів на посаду власкора всеукраїнської ТБ-компанії, секрети журналіста під час того, як він збирає синхрони для сюжету, кількість матеріалів за день, подолання дедлайнів, процес вибору матеріалів для програми тощо. Разом із деканом факультету журналістики Віктором Костюком Софія Богуцька обговорила оргпитання інституту власних кореспондентів програми «Вікна» каналу СТБ по Україні, згадавши потужні структури у Львові, Миколаєві, Одесі, а також у Харкові, де сюжети готує колега Софії – Марія Малевська.

На тренінгу гостя представила молоді й чимало порад: як-от виховувати власне вміння писати, сприймати інформацію й успішно трансформувати її в текст, щиро цікавитися, як саме працює редакція, адже в кожного є свої устави, особливості. «Закликаю вас вчитися й брати від навчання по максимуму. При чому не тільки фахових дисциплін, але й загальноосвітніх також. До прикладу візьмемо історію України. Ви повинні розуміти процеси, які відбуваються довкола. Чимало з них безвідривні від певних подій. Усе закономірно. У нашій історії все випливає щось із чогось. І в цьому треба орієнтуватися», - резюмувала Софія Богуцька.

Також кореспондент пригадала свого вчителя-журналіста Якова Носкова (зараз він працює власкором каналу «1+1» у Запоріжжі). Саме він свого часу навчав тоді ще «зеленого» журналіста-початківця азам підводки та структури сюжету. Тепер Софія Богуцька твердо радить початківцям самим бути зацікавленими. Адже не буває такого, що ви приходите в ЗМІ й спокійно чекаєте – ось зараз вся потрібна інформація потрапить саме вам у руки, як же треба працювати й діяти. Насправді, ви повинні самі йти до неї – і усвідомлювати, як саме вам треба працювати, який стиль обрати? Це все варто схоплювати навіть дещо інтуїтивно. І на журналістів-професіоналів краще не напосідатися надто міцно під час практики. Доречніше старанно слідкувати за їх роботою, в певний момент ставити запитання, просити дати можливість себе спробувати в роботі.

Молодь, яка була присутня на тренінгу, також цікавило, як Софія обрала саме спеціалізацію на ТБ? На це кореспондент відповіла, що пробувала різні ЗМІ – і газету «Запорізька правда», і радіо «Великий Луг», але саме до ТБ як-то кажуть душа лягала. Наприкінці тренінгу Софія Богуцька підбила підсумки роботу таким закликом: «Треба розуміти, що за вами стоять люди – ваша аудиторія, яким потрібна ця інформація. І ви її надаєте саме для цих людей».

Марія Канцелярист