Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у мітингу на честь Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів

12.04.2019 14:54 Все Головні новини Факультети Математичний Філологічний Університет Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів мітинг

Одинадцятого квітня мешканці м. Запоріжжя приєдналися до відзначання Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів і вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни в’язнів концтаборів. Цього дня у світі проводять низку заходів на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору в Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. До урочистого мітингу-реквієму в Запоріжжі приєдналися не лише представники влади й громадських організацій, але й закладів вищої освіти міста. Запорізький національний університет на заході представили проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, викладачі та студенти математичного і філологічного факультетів, співробітники відділу виховної роботи.

Під час заходу присутнім нагадали, що однією з найстрашніших сторінок історії українського народу є період Другої світової війни. Вона принесла неймовірні випробування та страждання. Представники нацистської Німеччини, крім інших злочинів проти людства, як це потім кваліфікував Нюрберзький трибунал, використовували рабську праця в’язнів концентраційних таборів, полонених військовослужбовців, остарбайтерів, вивезених на роботи з інших країн, зокрема з України. Так, із Pапорізької області на примусові роботи були вивезені 300 тисяч, а після завершення війни додому повернулися лише 50 тис.
Хвилиною мовчання учасники скорботного мітингу вшанували пам'ять загиблих. Під час заходу йшлося також про подвиг в’язнів концтабору в Бухенвальді, які 11 квітня 1945 р. підняли повстання, тим самим врятувавши життя майже 100 тисячам людей. Це повстання стало початком низки інших виступів в’язнів концентраційних таборів у нацистській Німеччині.
Представники релігійних конфесій провели панахиду за загиблими.
Свідок тих страшних подій, якому незабаром має виповнитися 95 років, Григорій Проценко, звернувся до присутніх. Він згадав про три роки каторжної роботи в Німеччині, де зміг вижити лише завдяки підтримці інших в’язнів. А також подякував усім присутнім, що вони пам’ятають про ті страшні часи і вшановують пам'ять загиблих.
Наприкінці заходу керівництво області та міста, а також присутні запоріжці поклали квіти до пам’ятного знака.
Проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, коментуючи участь представників вишу у скорбному мітингу, зазначив, що це – важливий складник патріотичного виховання молоді. Адже в університеті прагнуть не лиш надавати студентам сучасні знання, але й виховувати їх свідомими патріотами своєї країни, добре обізнаними з величними і трагічними сторінками її історії.