Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася ІX Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України»

У ЗНУ відбулася ІX Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України»

У ЗНУ відбулася ІX Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України»
15.04.2019 11:58 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління конференція наукова діяльність

Дванадцятого квітня на базі факультету соціології та управління відбулась IX Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього країни: проблеми мира та ненасильства в змінах глобального порядку», в якій взяли участь науковці ЗНУ та інших вишів, а також студенти.

Зі вступним словом до всіх присутніх звернулась виконувач обов’язків декана факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова. Вона оголосила конференцію відкритою, визначила порядок денний та виказала подяку організаторам заходу. Серед них: Міністерство освіти і науки України, Запорізький національний університет, Факультет соціології та управління, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, Запорізький медичний державний університет, Соціологічна асоціація України, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада, Міжрегіональне управління нацдержслужби, Королівський коледж міста Нью-Йорк, Кавказький міжнародний університет, Інститут міжнародних досліджень Вроцлавського університету, Інститут державної політики факультету соціології та економіки університету імені Коменського в Братиславі, Центр стратегічного прогнозування та проектування, Союз соціальних технологів України, Український центр соціального проектування, Team Europe Запоріжжя.

Під час пленарного засідання конференції її учасників привітали заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, та професор кафедри соціології ФСУ ЗНУ, експерт Team Europe у Запорізькій області Максим Лепський.

Звертаючись від імені ректорату до всіх присутніх, Геннадій Васильчук наголосив на важкості та, водночас, на важливості соціального прогнозування і побажав науковцям плідної роботи, а студентам не залишатись осторонь політичного та суспільного життя країни. Едуард Гугнін, зокрема, відзначав, що прогнозування на сьогоднішній день є надзвичайно актуальною темою, особливо в умовах економічних та політичних змін. А Максим Лепський провів стислий екскурс щодо конференцій минулих років.

Уже традиційним для конференції є осмислення методології прогнозування та проектування, сценарних технологій визначення «неможливого» у розвитку світу та України, формування суб’єктів миру, дослідження взаємозв’язку миру та війни, державотворення та політичної модернізації.

Цьогоріч до обговорення долучились завідувач кафедри соціології ДНУ ім. О.Гончара, професор Віталій Кривошеїн; завідувач кафедри філософії КНУ ім. Б. Грінченка, професор Роман Додонов; завідувач кафедри менеджменту організацій та управління проектами Інженерного інституту ЗНУ, професор Валентина Воронкова; доцент кафедри філософії Національного університету «Запорізька політехніка», Олександр Повзло; аспірант кафедри філософії ДНУ ім. В. Стуса Катерина Горбенко; завідувач кафедри суспільних дисциплін ЗДМУ, професор Ірина Утюж та інші.

Спікерами на конференції також виступили професор кафедри соціології ЗНУ, експерт Team Europe в Запорізькій області Максим Лепський; завідувач кафедри соціології ЗНУ, доцент Володимир Скворець; професор кафедри політології ЗНУ, професор Олена Кіндратець; професор кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, д.філос.н., доцент Володимир Глазунов; професор кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, доцент Ігор Капріцин; завідувач кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, доцент Тарас Бутченко; професор кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, доцент Володимир Краснокутський; доцент кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, кандидат наук з державного управління Олена Заїка.

Робота конференції тривала за двома секціями йпроходила у форматі Світової кав’ярні, що характеризується жвавим обговоренням між значною кількістю учасників за заздалегідь визначеними темами і передбачає можливість кожному висловитися із більшості тем. Науковці говорили про «Публічне управління та соціальну роботу в контексті мироворення», «Сталий розвиток людства та філософію освіти миротворення» та «Європейську філософську освіту та креативні індустрії в контексті миротворення».

Модераторами першої секції були Максим Лепський та Віталій Кривошеїн. У межах її роботи було представлено такі наукові тези, як «Рівні миротворчості та соціальна травма як кристалізація проблемного поля» (Максим Лепський), «Ризик як проекція у майбутнє» (Віталій Кривошеїн), «Правлячий клас України перед викликом соціальних змін» (Володимир Скворець), «Шлях до «вічного» миру» (Олена Кіндратець), «Український олігархічний пул як суб’єкт сучасної політики» (Володимир Глазунов).

Модераторами другої секції були Роман Додонов та Валентина Воронкова. Науковці висловлювали свою думку з приводу тем: «Освіта задля встановлення миру та безпеки: європейський досвід» (Роман Додонов), «Концепція управління екологічно збалансованим і соціально-орієнтованим розвитком економіки» (Валентина Воронкова), «Культур-ресурсна рекреація у вивільненні особистісного потенціалу» (Ігор Капріцин), «Інституційний дизайн креативних індустрій у територіальній громаді» (Тарас Бутченко), «Квітневі тези розбудови країни» (Олександр Краснокутський), «Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (Олена Заїка), «Глобальный смысл экологического образования» (Олександр Повзло у співавторстві з Валентиною Повзло).

Після завершення виступів та доповідей за секціями та перерви на кава-брейк, науковці взяли участь в круглому столі «Європейське майбутнє України» (модератори – Максим Лепський та Ірина Утюж), де обговорили особливості європейської освіти, регіональну ініціативу ЄС в Україні Team Europe та європейські тенденції в українському освітньому процесі.

А завершенням роботи стало традиційне засідання круглого столу на тему «Філософські читання наукової школи В.І. Воловика».

Під час проведення конференції, зокрема на Філософських читаннях наукової школи В.І. Воловика, відбулось обговорення Освітньо-наукової програми підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) «Філософія» з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю 033 «Філософія».

За матеріалами конференції буде опублікована збірка тез, а також підготовлені спеціальні випуски журналу «Культурологічний вісник: Науково-теоретичний щорічник Нижньої Наддніпрянщини» та «Соціальна перспектива і регіональний розвиток».

 

Раїса Волошина,

факультет соціології та управління

 

Схожі новини