Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Всеукраїнську олімпіаду з французької мови у ЗНУ відкрив аташе Посольства Франції Фабріс Пето

Всеукраїнську олімпіаду з французької мови у ЗНУ відкрив аташе Посольства Франції Фабріс Пето

Всеукраїнську олімпіаду з французької мови у ЗНУ відкрив аташе Посольства Франції Фабріс Пето
15.04.2019 14:10 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології всеукраїнська студентська олімпіада «Французька мова» «Французька мова та література»

Третій рік поспіль факультет іноземної філології ЗНУ виступає базовим вишем для проведення таких широкомасштабних заходів як II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Французька мова та література» та II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Французька мова». Учасниками олімпіади цього року стали 36 студентів профільних спеціальностей, а також 21 студент непрофільних спеціальностей, які вивчають французьку як предмет.

Участь в урочистому відкритті заходу, вже за традицією, взяв почесний гість університету – аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето. ЗНУ цього дня представляли проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, декан ФІФ, доцент Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології і перекладу, доцент Ірина Шаргай, координатори заходу і перекладачі – студентка 1 курсу магістратури Дар’я Іванченко та випускниця цього року Ліна Ващенко. Вони привітали присутніх із цією визначною подією, а також побажали успіхів учасникам олімпіади.

Окрім іншого, Фабріс Пето підкреслив той факт, що робота факультету іноземної філології і, зокрема кафедри романської філології і перекладу, вражаюча. Це демонструють високі результати, які має факультет, зокрема завдяки співробітництву із французькими закладами вищої освіти, а також той факт, що саме ЗНУ обраний базою для проведення всеукраїнської мовної олімпіади для франкофонів. Проректор Геннадій Васильчук, своєю чергою, від імені усього вишівського колективу і ректора Миколи Фролова виголосив привітання учасникам зібрання французькою мовою.

«Цей конкурс знаменний не лише тим, що відбувається за підтримки Посольства Франції в Україні, а й тому, що проходить у рамках року французької мови в Україні, що надає особливого шарму цій події!», – зазначила у своєму зверненні до учасників урочистого засідання декан Галина Морошкіна. Підсумовуючи багаторічні напрацювання представників ФІФ, декан також окреслила перспективи розвитку міжнародної співпраці із французькою стороною у галузі освіти та науки.

Представники ФІФ розповіли про високі досягнення факультету з підготовки фахівців французької мови, яка викладається у ЗНУ вже майже 50 років. Багаторічні освітні традиції франкофонії дозволяють сьогодні вдало розвивати міжнародне співробітництво із закладами вищої освіти та організаціями Франції. Передусім були підкреслені визначні здобутки, яких досяг факультет у результаті співпраці із університетами Руана та Ле Мана (Франція). Співробітництво із руанським вишем, із яким представники ЗНУ взаємодіють майже десять років поспіль, у корені змінили концепцію викладання французької мови на факультеті іноземної філології, адже усі викладачі факультету мали змогу здійснити стажування на базі цього університету.

Із 2010 року кафедра є учасником франко-української програми з «Підготовки подвійного магістерського диплому «ЗНУ – Дю Мен» за спеціальністю «Французька мова як іноземна» (дистанційно). Відповідно до цього здійснюється підготовка не тільки випускників філологічних спеціальностей, а й таких як фізичні, математичні, біологічні, економічні та галузі менеджменту, які у своїй діяльності користуються французькою мовою. Зокрема, три випускники ЗНУ, які навчалися в аспірантурі французького вишу за напрямом фізики, вже захистили свої дисертаційні роботи й отримали відповідний науковий ступінь. Завдяки зусиллям представників факультету та кафедри романської філології і перекладу у Запорізькому регіоні популяризується французька культура, все більше запоріжан виявляють зацікавленість до вивчення французької мови, прагнуть спілкуватися нею і вивчати традиції Франції.

Окреслюються й нові лінії співробітництва. Зокрема, як зазначила Галина Морошкіна: «Ми вже мали можливість познайомилися із викладачем університету Ле Ман – Од Бретеньє, яка тепер очолює департамент французької мови (Ле Ман), намітили низку взаємовигідних напрямів співпраці. Наразі піні Бретеньє виказала намір відвідати Запоріжжя та ЗНУ, обговорити детально план подальшої взаємодії».

Плідна праця запорізьких фахівців та заслуги в освіті і науці неодноразово були відзначені вітчизняними нагородами та міжнародними. Зокрема, Орден Академічних пальм (Франція) – був вручений доцентам Галині Морошкіній, Ірині Шаргай та Олені Люшинській.

Кілька конкурсних турів відбулося протягом трьох робочих днів олімпіади: компетенції конкурсантів оцінювали у розділах читання та розуміння тексту, аудіювання усного мовлення і відповіді на запитання за його змістом, а також творчу письмову роботу, презентацію заздалегідь підготовлених ними тем.

До складу конкурсної комісії цього року увійшли 18 висококваліфікованих фахівців із французької мови, які представляють різні ЗВО України. Очолила склад журі – кандидат філологічних наук, доцент Ірина Шаргай. Окрім українських фахівців досягнення студентів у галузі французької мови та літератури оцінювали й носії цієї мови – викладач-волонтер ФІФ Жан Люк Ісселє та стажер Французького інституту в Україні, із яким ЗНУ має договір про співпрацю, Аліса Кануні (розділ усного мовлення).

На урочистому підсумковому зібранні конкурсантам та переможцям олімпіади були вручені грамоти за участь у заході та дипломи за відповідні місця. А організатори олімпіади – представники кафедри романської філології і перекладу, викладачі, які супроводжували учасників заходу або працювали у складі конкурсного журі, були відзначені грамотами ректора ЗНУ та декана ФІФ, а також пам’ятними подарунками.

За результатами олімпіади визначили переможців:

- з французької мови та літератури:

І місце Катерина Слєпцова (КНУ ім. Т. Шевченка);

ІІ місце Олена Тендітна, Валерія Тертерян (КНЛУ);

ІІІ місце Вікторія Гуменюк (ЗНУ); 

- з навчальної дисципліни «Французька мова»:

Рівень В1:

І місце Юлія Глуховська (КНЕУ ім. В.Гетьмана); 

ІІ місце  Олексій Воронко (Одеський національний унівеситет ім. І.І. Мечнікова);

ІІІ місце Анжеліка Скляр (Харьківський національний університет радіоелектроніки);

Рівень В2:

І місце Уляна Єршова (Криворізький національний університет);

ІІ місце Ель Алж Ільяс Редаєвич (ЗНУ).

Окрім цього, гості Запоріжжя цими днями змогли оглянути деякі пам'ятки міста. Також вони познайомляться із університетськими талантами під час заключної концертної програми, яку підготували для них представники ФІФ.

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2536285213067523

Олена Хлистун