Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-науковці ЗНУ дискутували з питань філософії та релігії під час конференції «Молода наука»

17.04.2019 11:27 Все Головні новини Факультети Соціології та управління факультет соціології та управління конференція «Молода наука» секція філософії та релігії студентська наука

П’ятнадцятого квітня у рамках проведення ХІІ університетської науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2019» відбулося засідання секції «Філософії та релігії». На розгляд її організаторів надійшло 19 наукових досліджень, присвячених актуальним релігієзнавчим і філософським питанням.

Засідання розпочалося виступом керівника секції доктор філософських наук, доцент Тараса Бутченка. Він привітав учасників конференції і побажав успіхів у роботі. Відповідальним секретарем секції була студентка факультету соціології та управління, голова факультетського Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Сніжана Бондаренко.

Першою під час роботи секції заслухали роботу Анастасії Тарасової. Студентка досліджувала тему «Порівняльна характеристика категорії свободи у філософії Лао Цзи та Конфуция». Під час дискусії, яка виникла при обговоренні цієї доповіді, присутні обговорювали «західний» та «східний» тип поняття про «свободу» та «традицію», зокрема звертаючись до висловлювань відомих письменників, присвячених цій темі.

Крім того, учасники засідання розглянули методологічні засади процедури концептуалізації соціально-філософського терміну «людина», аналогічній підхід до сучасної компаративістський методології, Трансформація світоглядних уявлень в умовах інформаційного суспільства. Під час заходу йшлося і про соціально-конструктивне мислення як предмет філософської рефлексії, філософію інформаційної безпеки, проблему трансформації соціальної структури суспільства в умовах функціонування інформаційного суспільства тощо.

Наприкінці засідання студенти й наукові керівники підбили підсумки роботи. Вони відзначили цікаві й складні теми, які обрали для розгляду  молоді науковці.

Ірина Беспалова,

студентка 4 курсу Економіко-правничого коледжу