Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти – мешканці гуртожитків – тепер отримують монетизовані субсидії

Студенти – мешканці гуртожитків – тепер отримують монетизовані субсидії

19.04.2019 10:27 Все Головні новини Первинна профспілкова організація відділ бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності субсидії гуртожитки ЗНУ

Серед пріоритетів адміністрації університету та первинної профспілкової організації ЗНУ – соціальний захист кожного з представників вишівського колективу. Зокрема, це стосується допомоги в оформленні та отриманні субсидій.

Відповідно чинному законодавству, студенти сплачують за проживання у гуртожитках не більше ніж 40% від академічних стипендій. Таким чином за кожного мешканця в гуртожитку доплачує університет. Крім того, у ЗНУ вже кілька років поспіль триває організована робота з надання допомоги студентам, які мають право на оформлення субсидій. Це завдання виконують представники первинної профспілкової організації ЗНУ разом із відділом бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності у співпраці з районним відділом соціального захисту.

Організована робота представників профспілки звільнює студентів від багатьох зайвих дій і економить час на збирання документів. Зокрема, співробітники відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ на запит представників профспілки надають довідки про доходи, тарифний план студентів щодо оплати комунальних послуг, про склад сім’ї та прописку. Іншу частину документів (довідку про доходи – для осіб, які працювали/працюють, отримують пенсії, соціальні виплати та аліменти на власне ім`я, тощо) студент має надати представникам профспілки згідно затвердженого переліку. Співробітники університетської профспілки надають допомогу студентам також у складанні заяв і декларацій, у комплектуванні необхідної для подання документації до відділу соціального захисту населення (по районах).

Подавати заяви до органів соціального захисту населення (за районами) на нарахування субсидії можуть студенти як бюджетної форми навчання, так і контрактники. Субсидійні кошти нараховуються усім за умови, якщо їхні доходи не перевищують встановленого законом мінімального рівня. Сума субсидії призначається кожному студентові індивідуально і залежить від багатьох факторів: отримує студент стипендію або є контрактником, має певні пільги або додатковий дохід тощо.

Субсидійні кошти призначаються на погашення оплати таких житлово-комунальних послуг: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів. Субсидія надається терміном на один рік, відтак вона включає всі 10 місяців перебування студентів у гуртожитках.

Зазначимо, що майже 700 студентів ЗНУ цього навчального року скористалися своїм правом на отримання субсидій. Але відповідно до змін у чинному законодавстві, з  березня 2019 року населення почало отримувати монетизовані субсидії. Для зручності студентів списки тих, кому нараховано субсидію, можна переглянути, звернувшись до бухгалтерії університетської профспілки. Якщо Ви переконалися у наявності Вашого прізвища у списку, то маєте завітати до найближчого відділення Ощадбанку й отримати свої грошові виплати. Найзручніше знімати кошти із банківської картки, адже щомісяця вони перераховуються після 12 числа, після чого отримувачу надсилається СМС-повідомлення про їхнє надходження.

Якщо Вашого прізвища немає у вказаному списку, потрібно звернутися за інформацією до районного відділення соціального захисту населення. Для мешканців студентських гуртожитків №№ 3 та 4 – працює Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району за адресою: вул. Олександрівська, 26, тел.: (061) 764-17-51.

Для тих, хто проживає у гуртожитку № 2 – це Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському району: вул. Чарівна, 16, тел.: (061)226-26-50.

Із будь-яких питань щодо отримання коштів по субсидіях студенти можуть також звертатися до ППО ЗНУ: кім. 209, 212 (4 корпус), або за тел.: 067-810-82-48 – з 9.00 до 17.00 (пн.-пт.).