Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Учені ЗНУ взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції із сучасних питань молекулярно-біохімічних досліджень

19.04.2019 15:30 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет наукова діяльність конференція

Нещодавно на базі Запорізького державного медичного університету (кафедра клінічної лабораторної діагностики) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні питання молекулярно-біохімічних досліджень та лабораторного скринінгу у клінічній та експериментальній медицині» (згідно Реєстру з’їздів і конференцій Укрмедпатентінформу на 2019 рік).

До складу оргкомітету конференції від кафедри клінічної лабораторної діагностики ЗДМУ увійшли: д. біол. наук, доцент Павлов Сергій (є завідувачем кафедри) та д. біол. наук, доц. Горбачова Світлана, які є випускниками кафедри біохімії та імунології з курсом хімії біологічного факультету ЗНУ, яку на той час очолювала професор Людмила Омельянчик.

Робота конференції тривала за секційними напрямками: «Лабораторна діагностика в клінічній медицини: кардіологія, неврологія, онкологія, гастроентерологія, онкологія, ендокринологія, гематологія, репродуктивна медицина Питання лабораторної та персоналізованої медицини», «Молекулярна діагностика. Генетичні маркери.», «Лабораторний моніторинг лікарських засобів. Молекулярно-біологічні маркери у клінічній та експериментальній фармакології» та «Організація лабораторної служби України, менеджмент та маркетинг в лабораторній медицині, контроль якості лабораторних досліджень».

Загалом у роботі конференції взяли участь понад 200 науковців. Їхня діяльність була спрямована на висвітлення проблем лабораторної діагностики сучасного рівня, які стосуються ряду захворювань – новітні методики лабораторних досліджень, скринінгу захворювань, різновиди сучасних біологічних маркерів, які використовуються у клінічній діагностиці.

Відкрив конференцію ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник, відзначивши  актуальність порушеної  проблематики.

Учасників наукового форуму також привітала директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, професор ЗДМУ Вікторія Клименко, яка розповіла про стан та перспективи діагностичної служби Запорізької області.

Від ЗНУ взяли участь у роботі конференції (публікація тез доповідей): Дорошенко Володимир (магістр 1 курсу), Єщенко Юлія (професор) - кафедра фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захиту та медицини, доповідь на тему – «Порівняння експериментальних моделей хронічного простатиту в дрібних лабораторних тварин»; Луганська Ольга (доцент), Єщенко Юлія (професор), Омельянчик Людмила (декан біологічного факультету, професор) - кафедра хімії та кафедра фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини з доповіддю: «Діагностика в різних середовищах речовин в іонній формі», Новосад Наталія (доцент), Нікуліна Марина (студентка) – кафедра фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини, із доповіддю «Біохімічні показники крові в осіб з відкритими черепно-мозковими травмами».

Викликала інтерес доповідь аспірантки 1 року навчання Бекасової Олександри, науковий керівник доцент Віра Копійка – кафедра фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини. Її наукова розвідка присвячена темі: «Виявлення предикаторів розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників за допомогою ROC-аналізу».

У рамках науково-практичній конференції також відбулася виставка лабораторного обладнання та реагентів, проведення майстер-класів та навчальних циклів від компаній – учасників: «Becton Dickinson Україна», ТОВ «Медігран Україна», «Інтелмед» та «TERRA Lab».

Біологічний факультет