Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету – переможці всеукраїнських конкурсів і профільних олімпіад

Плідним на наукові здобутки видався 2019 рік для студентів філологічного факультету. Вони здобули відразу три нагороди найвищого рівня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова і література (з методикою викладання)» (м. Умань), Всеукраїнського  гоголівського конкурсу наукових робіт (м. Ніжин), Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови і літератури (м. Київ).

Зокрема, третьокурсниця філологічного факультету освітньої програми «Російська мова і література. Друга мова» Вікторія Васильченко (науковий керівник: завідувач кафедри слов’янської філології, д.філол.н., професор Ірина Павленко) здобула Диплом ІІ ступеня в номінації «Літературознавство» на Всеукраїнському гоголівському конкурсі наукових робіт, який тривав на базі Ніжинського державного педагогічного університету (м. Ніжин, Чернігівська область). Своїми враженнями ділиться дипломантка: «Для мене участь у конкурсі наукових робіт та відвідання Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – найяскравіші події цієї весни. Це було цікаво, корисно та дуже пізнавально, оскільки зустріти в одному місці стільки людей, які знають і шанують творчість Миколи Гоголя, – неймовірний досвід. Та атмосфера, яка панує в Ніжині, дійсно, зачаровує та спонукає звертатися до здобутків цього письменника знову і знову, щоб ще раз відчути силу його слова».

По-справжньому переможним став цей навчальний рік і для третьокурсника філологічного факультету спеціалізації «Українська мова і література» Олександра Смирнова. Початок квітня видався для молодого науковця досить насиченим й успішним в осягненні нових наукових обріїв. Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (м. Умань, Уманський державний педагогічний університет імені П.Тичини) принесла йому переможне ІІ місце. Тема наукової розвідки (науковий керівник: к.філол.н., доцент кафедри української літератури Валентина Ніколаєнко) викликала неабиякий інтерес й жваву дискусію у членів поважного журі та учасників підсумкової науково-практичної конференції. «Беручи участь у цьому конкурсі, я хотів привернути увагу наукових кіл до поетичного таланту нашої землячки Марини Брацило (вона – запоріжанка – наймолодший член НСПУ на момент вступу за всю історію існування цього творчого об’єднання). Про неї в контексті українського постмодернізму, як на мене, треба говорити чи не найперше, зважаючи на рівень віршів. Очевидно, із поставленим завданням я впорався: опісля доповіді та й навіть після закінчення конкурсу уманчани та гості з інших областей розпитували про життя й поетичний доробок письменниці дуже активно, а це – індикатор того, що презентація роботи пройшла успішно».

Цими ж днями Олександр повернувся із Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (м. Київ), де брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з української мови і літератури. У гострому конкурентному змаганні студент ЗНУ здобув диплом ІІІ ступеня. Олександр поділився своїми враженнями від перебування на цих наукових заходах всеукраїнського рівня. «Колектив НПУ ім. М. П. Драгоманова, як завжди, приймає дуже гостинно і спонукає до напруженої та плідної роботи. Удруге брати участь в олімпіаді завжди складніше, оскільки прекрасно розумієш, що треба підтвердити свій рівень знань. За словами членів журі, мені це вдалося. Тож хочу подякувати тим викладачам, які допомагали мені безпосередньо при підготовці (Бойко Л. П., Зубець Н. О., Меркулова О. В., Ніколаєнко В. М., Христіанінова Р. О.), деканові філологічного факультету Хом'як Т. В., а також викладачам кафедр української мови, української літератури та слов'янської філології за ґрунтовні знання у філологічній галузі».

Колектив філологічного факультету вітає своїх переможців та щиро зичить нових перемог!

Іван Мацегора,

заступник декана філологічного факультету