Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Директор Школи Конфуція У Шихун презентував китайську культуру студентам ЕПК

Директор Школи Конфуція У Шихун презентував китайську культуру студентам ЕПК

22.04.2019 16:53 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Школа Конфуція Економіко-правничий коледж лекція співпраця

Наприкінці минулого тижня відбулася зустріч студентів Економіко-правничого коледжу з представниками Школи Конфуція. Директор підрозділу від китайської сторони У Шихун для учасників зібрання прочитав лекцію з історії та культури Китаю.

Гостей аудиторії представила директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова. Обидва директори Школи Конфуція – від ЗНУ і від Аньхойського педагогічного університету – Володимир Волков та У Шихун завітали цього дня до молоді коледжу, аби ближче познайомити їх із діяльністю школи та можливостями, які пропонуються їм у рамках співробітництва із китайським вишем.

Для Китайської Народної республіки цей рік ювілейний, адже 70 років тому ця держава була утворена на місці стародавньої цивілізації Китаю. Тому в ЗНУ запланована низка культурних заходів, присвячених популяризації її традицій та самобутньої цікавої історії, вивченню китайської мови тощо. Перспективним напрямом співпраці, на думку директора Школи Конфуція Володимира Волкова, є також вивчення досвіду та новацій Китаю в різних галузях, які можуть стати корисними як для ЗНУ, так і для нашого регіону, країни у цілому.

Володимир Петрович коротко окреслив мету зустрічі та розповів про діяльність Школи Конфуція, яка функціонує на базі ЗНУ вже два роки, завдяки співпраці із Аньхойським педагогічним університетом. Загальний інтерес запоріжан до вивчення китайської мови та культури підкреслює той факт, що сьогодні у Школі Конфуція на базі ЗНУ навчаються близько ста осіб, серед яких – школярі, студенти, дорослі.

Тому дирекція цього освітнього закладу планує розширювати рамки діяльності. Наразі пропонується запровадити факультативне вивчення китайської мови для студентів коледжів. Незабаром відбудеться відкриття нової спеціальності «Китайська мова» на факультеті іноземної філології ЗНУ. А упродовж найближчого часу керівництво Школи Конфуція та обох університетів планують створити при ЗНУ Інститут Конфуція.

Однією із подій у рамках Року китайської культури в університеті була зустріч зі студентами Торгового коледжу ЗНУ, під час якої для них презентували окремі моменти китайських традицій – у рамках розмовного клубу Школи Конфуція «Друзі Китаю».

Головним завданням обох заходів, що були проведені на базі коледжів ЗНУ, є ознайомлення студентської молоді з китайською філософією, мистецтвом, мовою, культурою, розширення їхнього кругозору та можливостей через спілкування з представниками інших країн, налагодження міжкультурного діалогу.

Під час лекції для представників ЕПК У Шихун висвітлив багато цікавих питань, корисних для розвитку двосторонніх відносин. Передусім він зазначив, що китайці із прихильністю ставляться до України і прагнуть розвивати із нею дружні стосунки.

Аби присутні могли більше дізнатися про історію та сучасність Китаю, лектор докладно зупинився на кількох темах. Зокрема, коротко презентував історію розвитку стародавньої цивілізації Китаю, яка нараховує понад чотири тисячоліття. Також він представив видатних діячів китайської філософії, культурної, суспільно-державницької, а також мовної традиції, основоположниками яких виступають Лао Цзи і Конфуцій. Познайомилися присутні і з головними їхніми творами «Дао Де Цзин» і «Лунь Юй», базовими засадами китайської мудрості та головними управлінськими принципами, які потім були покладені в основу китайської державності.

Окрім іншого, аудиторії були представлені портрети історичних діячів – імператорів, представників різних правлячих династій. А також лектор розповів про нову програму китайського уряду – із «Китаєзнавства», і про програму перспективного міжкультурного діалогу, що пропонує організація Ханьбань, яка координує роботу інститутів Конфуція по всьому світу.

Насамкінець обидва директори Школи Конфуція запросили молодь коледжу брати активну участь у заходах, які пропонуються у рамках діяльності цього освітнього підрозділу. Це буде цікаво і корисно.

Докладну інформацію дивіться на сайті Школи Конфуція за покликанням: http://sites.znu.edu.ua/confucius/

Олена Хлистун