Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У засіданні круглого столу Інженерного інституту ЗНУ взяли участь експерти-криміналісти

Двадцять четвертого квітня в Інженерному інституті Запорізького національного університету відбулося засідання круглий стіл «Наукові та практичні підходи до проведення економічних, товарознавчих, будівельних експертиз». Із вітальним словом до учасників звернулися проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, заступник директора Запорізького державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Дмитро Боровик та директор Інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць.

Свій виступ Геннадій Миколайович розпочав привітанням учасників засідання круглого столу від імені ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова. Він висловив подяку організаторам. Звертаючись до присутніх, Геннадій Васильчук зазначив, що Інженерний інститут ЗНУ є лідером у багатьох практичних і наукових сферах – будівництві, економіці, інформаційних технологіях, життєзабезпеченні міст. Говорячи про важливість співпраці з різними відомствами та організаціями в науковій та освітній сфері діяльності, Геннадій Васильчук підкреслив, що ЗНУ готовий до співпраці з НДЕКЦ МВСУ. Він запропонував працівникам експертного центру підвищувати свій науковий рівень, навчаючись в аспірантурі ЗНУ на економічних, правових та технічних спеціальностях. Наприкінці виступу Геннадій Миколайович побажав усім учасникам засідання круглого столу отримати задоволення від спілкування з колегами та фахівцями.

Дмитро Володимирович подякував за запрошення та поділився своїми враженнями від роботи в центрі судової експертизи, назвавши її дуже цікавою та захоплюючою. Але щоб по-справжньому зрозуміти, що це за робота, потрібно не лише почути про неї, а й самім провести хоч декілька експертиз. Боровик Д.В. висловив сподівання, що співпраця між ЗНУ та НДЕКЦ МВСУ буде дуже перспективною. Дмитро Володимирович запропонував зробити подібні зустрічі постійними, що напевно буде мати реальний результат у вигляді практичних рекомендацій та наукових статей.

Геннадій Павлович привітав учасників засідання круглого столу та висловив сподівання, що подібні заходи відбуватимуться й надалі, бо це дуже корисно і для науково-педагогічного персоналу, й для співробітників, котрі займаються криміналістичною експертизою. Звернувши увагу на те, що у засіданні круглого столу беруть участь тільки два факультети, профіль яких співпадає з найбільш актуальними експертизами, Геннадій Коломоєць висловив надію, що й інші факультети з їхніми науковими кадрами будуть залучені до участі у роботі експертного центру.

Після урочистого відкриття засідання круглого столу з доповідями виступили викладачі Інженерного інституту ЗНУ та фахівці зі Запорізького державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВСУ. Завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталя Метеленко присвятила свій виступ прикладним аспектам аудиту банкрутства та дотримання принципу безперервності діяльності суб’єкта господарювання; завідувач кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова представила на розгляд присутніх доповідь «Концептуальні основи проведення економічної експертизи».

Кафедру міського будівництва та господарства представляли її завідувач Андрій Банах (доповідь «Модель змінення параметрів надійності та довговічності об’єктів міської забудови») та професор Юрій Єгоров («Проблематика збереження ретроспекції будівель при підсиленні обстежених конструкцій»).

Практичні аспекти діяльності НДЕКЦ МВС України представили: Ольга Шушко, завідувач відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності. Тема доповіді «Сутність судово-економічної експертизи»; Юлія Шатіна, завідувач сектору вищезазначеного відділу. Тема доповіді «Відмінності між судово-економічною експертизою, аудитом та ревізією»; з доповіддю на тему «Сутність судової товарознавчої експертизи у кримінальному провадженні» виступила завідувач сектору того ж відділу Алеся Нікіта; завідувач сектору будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності вже вказаного відділу Ганна Пушкарьова виступила з доповіддю «Визначення вартості будівництва при проведенні будівельно-технічних експертиз».

До роботи засідання круглого столу долучилися й студенти. Євген Меліхов представив свою доповіддю на тему «Інформаційна безпека у еру інформаційних технологій».

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері та став першим кроком майбутньої співпраці між наукою та практикою, між ЗНУ та НДЕКЦ МВСУ.

Інженерний інститут ЗНУ