Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ близько 300 осіб завітали на безкоштовні пробні тренінги із ЗНО з іноземних мов для вступу до магістратури

26.04.2019 11:24 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність пробне ЗНО магістратура вступ-2019

У Запорізькому національному університеті вдруге провели безкоштовні пробні тренінги із написання зовнішнього незалежного оцінювання знань з іноземних мов для студентів-бакалаврів, які прагнуть вступити до магістратури. Усього перевірити рівень своїх мовних компетентностей з англійської, французької та німецької мов виявили бажання близько 283 особи як із ЗНУ, так і з Класичного приватного університету. Найбільшою популярністю серед майбутніх магістрантів користувалася англійська мова (271 особа), у тестуванні з німецької взяли участь 10 осіб, а з французької – 2 особи.

Захід проходив на базі навчального корпусу №2 із максимальною відповідністю усім вимогам до процедури проведення ЗНО із іноземної мови при вступі до магістратури. Тренінг координував проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. У його організації та проведенні взяли участь викладачі та співробітники різних факультетів і підрозділів вишу під керівництвом начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів.

Варто відзначити, що викладачі факультету іноземної філології під керівництвом заступника декана з профорієнтаційної роботи факультету іноземної філології, доцента Валентини Ємельянової розробили матеріали, використані під час тренінгу. Тестові завдання для робочих зошитів ЗНО розроблялися з урахуванням рівня складності й особливості перевірки мовних компететностей минулого року. Зараз, після виконання вступниками до магістратури тестових завдань, викладачі ФІФ перевіряють роботи. Їхні результати будуть оприлюднені на сайті після травневих свят. Тож у випускників бакалаврату ще буде час підготуватись до складання іспиту у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, необхідного для вступу до магістратури.

Нагадаємо, що цього року, згідно правил прийому-2019, для отримання ступеня магістра за спеціальностями 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» необхідно буде взяти участь  в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному іспиті.

Варто нагадати, що до послуг тих, хто, перевіривши свій фактичний рівень знань із іноземної мови, вирішить більше уваги приділити поглибленню мовної компетентності, – курси, що діють на базі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ. Тут абітурієнтам запропонують приєднатися до курсів, які розроблені так, щоб якнайкраще підготувати їх до складання ЗНО й до вступу до магістратури.

Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, розповідаючи про організацію та проведення тренінгу, наголосила: «Цьогорічні пробні тестування для вступників до магістратури на базі Запорізького національного університету пройшли успішно. Представники ЗНУ, залучені до проведення заходу інструкторами та старшими інструкторами, діяли організовано, чітко й злагоджено, адже пройшли попередні навчальні інструктажі. Для учасників пробного ЗНО намагалися якнайточніше відтворити всі технічні аспекти й атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання. Упродовж години вони виконували завдання, розроблені для них викладачами факультету іноземної філології. Сподіваємося, що, завдяки участі у цьому тренінгу, майбутні вступники до магістратури матимуть можливість оцінити свій рівень знань іноземної мови, визначити, які теми потребують додаткового опрацювання. А в результаті – успішно вступити до магістратури на вподобану спеціальність. Також варто нагадати майбутнім магістрам, що з 13 травня по 3 червня вони мають зареєструватися для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному іспиті. А поки що – зосередити свої зусилля для успішного завершення навчання в бакалавраті й для якісної підготовки до вступу до магістратури».

Таміла Тарасенко