Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тривають зустрічі представників кафедри металургії Інженерного інституту із запорізькими старшокласниками

02.05.2019 08:57 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії профорієнтаційна діяльність зустріч з абітурієнтами співпраця зі школами

Ефективний шлях розвитку будь-якої країни визначається не тільки розвитком інтелектуального потенціалу суспільства, але й створенням умов для наукового, технічного та економічного прогресу. Одним зі шляхів вирішення цього завдання на сучасному етапі є підготовка фахівців інженерного профілю. Це удосконалення методів навчання, впровадження у навчальний процес новітніх технологій, тісна співпраця з підприємствами.

Одним з таких підприємств є ПАТ «МК «Запоріжсталь» – один з лідерів у формуванні нового погляду на роботу інженера-металурга нового покоління. Тому саме комбінат потрібує кваліфікованих робітників, які мають не лише базову вищу освіту, а й знання в інших галузях. Наприклад – економічних, енергетичних і, безумовно, в IT-освіті. Цієї темі присвятив свою зустріч з учнями загальноосвітньої школи №20 заступник завідувача кафедри металургії Інженерного інституту ЗНУ Олександр Харченко.

Викладач розповів про передові технології, які розробляє кафедра металургії для підприємств, наприклад про систему контролю сталеплавильного виробництва «Майстер» для ПАТ «МК «Запоріжсталь», технологію легування і рафінування сталі ВЕЛР, молекулярно-динамічне і термодинамічне моделювання металургійних систем. Приділяючи увагу професії інженера-металурга, Олександр Вікторович відмітив, що необхідними якостями для людини, що займається цією роботою є відповідальність і уважність, організаторські здібності і високий інтелект. А оскільки зараз металургія на 90% складається з інформаційних технологій, підкреслив Олександр Харченко, то дипломований металург може освоїти навіть програмування, якщо вміє «працювати головою».

Кафедра металургії

Інженерного інституту ЗНУ