Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі зі школярами

02.05.2019 14:23 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами візит зустріч з абітурієнтами

Травень – дуже відповідальний місяць для абітурієнтів 2019 року, адже уже 21 травня розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання тестом з математики. І тому на часі у цьогорічних випускників та учасників вступної кампанії 2019 року дуже важливі питання: успішне проходження державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти.

На запрошення класного керівника 11 класу Тетяни Дем’янової доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко і студентка філологічного факультету Вікторія Телятник завітали в Запорізьку школу № 12, де зустрілися зі старшокласниками.

Розпочалась зустріч мотиваційною грою «Білий шум», що переконала учнів, наскільки важливо в період підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання та подання документів до закладів вищої освіти користуватися перевіреною та достовірною інформацією про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2019 року, яка оприлюднюється на офіційних сайтах Українського центру оцінювання якості освіти, Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та Запорізького національного університету.

Ірина Бакаленко окреслила умови успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання: важливість ознайомлення з маршрутом проїзду до пункту тестування з метою уникнення запізнень абітурієнтів у день тестування; наявність відповідних документів, необхідних для участі в основній сесії ЗНО (паспорт або інший документ, серію та номер якого зазначено у сертифікаті; сертифікат; запрошення-перепустка); відсутність у абітурієнтів засобів зв’язку, навушників, флешок та інших пристроїв та технічних засобів обробки та зчитування інформації, шпаргалок тощо.

До основної сесії ЗНО ще є достатньо часу для успішної підготовки до складання тестування, а тому школярам були окреслені типові помилки учасників ЗНО, надано цінні поради та «лайфхаки» щодо підготовки та складання зовнішнього незалежного оцінювання.

Не менш важливими для учнів були й основні аспекти майбутньої вступної кампанії: терміни вступної кампанії 2019, розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв при вступі, порядок подання заяв, вступ за квотами, освітні програми Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету, практична підготовка студентів до майбутньої професійної діяльності, можливості працевлаштування випускників, навчання та студентське дозвілля.

Студентка філологічного факультету Вікторія Телятник поділилась своїми враженнями про різноманітні наукові, спортивні та культурно-масові заходи, активну громадську й волонтерську діяльність, виробничі практики у Польщі та Болгарії, можливості навчатись та проходити стажування у закордонних вишах, зустрічі з видатними особистостями, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», зокрема Олександра Авраменка, автора шкільних підручників з української мови та літератури, аудіодиктантів та радіопередачі «Загадки мови», ведучого експрес-уроків з української мови на каналі 1+1, та Олександра Жука, найкращого учителя України за версією Global Teacher Prize 2018. Презентація та QR-коди з посиланнями на інтернет-сторінки філологічного факультету дозволили старшокласникам «зануритись» у цікаве та насичене подіями студентське життя філологів.

Щире та невимушене спілкування з представниками філологічного факультету дозволило школярам отримати відповіді на всі актуальні для них питання. Серед них – про особливості та переваги навчання за освітніми програмами на факультеті, перспективи працевлаштування, розвінчати стереотипи та міфи, які існують про професії «вчителя» та «філолога», умови вступу до вишу. Також щира розмова переконала старшокласників у перспективах самореалізації студентів-філологів.

Зустріч закінчилася об'єднанням усіх учасників зустрічі за допомогою «павутинки» бажань, яка дозволила побажати один одному високих результатів зовнішнього незалежного оцінювання та успіхів при вступі до омріяного вишу, та отриманням на згадку «пігулки для щастя».

Крім того, організатори забезпечили «зворотній зв'язок»: учні розмістили на «дереві» листочки із відгуками про зустріч.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2564615350234509

Філологічний факультет