Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели міжнародну науково-практичну конференцію «Запорізькі правові читання»

У ЗНУ провели міжнародну науково-практичну конференцію «Запорізькі правові читання»

У ЗНУ провели міжнародну науково-практичну конференцію «Запорізькі правові читання»
07.05.2019 13:38 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Юридичний факультет

6 травня у стінах Запорізького національного університету на юридичному факультеті відбулась традиційна щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Запорізькі правові читання» за участі представників ректорату, керівництва факультету, вітчизняних і зарубіжних науковців, а також студентства. Організаторами заходу виступили науковці юридичного факультету за підтримки декана Тетяни Коломоєць та представників лабораторії проблем нормотворчої діяльності та правозастосування.

Так, участь у конференції взяли понад двісті представників різних вишів – Могильовського інституту МВС Республіки Білорусь, Гомельського державного університету імені Франциска Скорини, Малої академії управління персоналом, Академії адвокатури, Університету державної фіскальної служби, Дніпровського гуманітарного університету, Дніпровського державного університету внутрішніх справ, Інституту митної справи і фінансів, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова, Харківського національного університету внутрішніх справ та інших.

Основна мета цього заходу – обмін досвідом та результатами наукових досліджень із вітчизняними та закордонними колегами в різних галузях права та визначення напрямків подальшої наукової співпраці.

У заході взяли участь проректор з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, заступник декана з міжнародної роботи, кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії і теорії держави та права Олексій Макаренков, діюча суддя Верховного суду штату Каліфорнія, доктор кримінального права Elizabeth Munisoglu,  науковці-правники Могильовського інституту МВС Республіки Білорусь Алла Демидова, Анна Борщевська, представники НТСАДМВ юридичного факультету, викладачі, студенти, аспіранти юридичного факультету нашого вишу.

Цьогорічний формат проведення конференції відрізнявся від попередніх. Специфіка його полягала в тому, що протягом дня учасники заходу мали можливість презентувати найкращі та найактуальніші наукові дослідження в рамках круглого столу. Далі робота учасників конференції продовжилась в рамках диспут-клубу та за секційними засіданнями, де були розглянуті доповіді, присвячені адміністративному праву і процесу, цивільному праву і процесу, кримінальному праву, кримінології, теорії держави і права, конституційному і муніципальному праву та іншим напрямкам правотворення і державотворення.

На початку конференції всіх учасників привітав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та побажав усім, хто долучився до цього наукового заходу отримати нові знання та практичний досвід, збагатити академічний потенціал та плідно попрацювати. Звертаючись до учасників конференції, Тетяна Коломоєць також подякувала всім науковцям за високі наукові здобутки та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з колегами-науковцями із зарубіжних країн.

Першою свою наукову доповідь представила діюча суддя Верховного суду штату Каліфорнія, доктор кримінального права Elizabeth Munisoglu, яка дослідила «Загальнонаціональні заходи протидії корупції у сфері публічно-правових відносин у США». Так, вона на конкретних прикладах із сучасності та історії США розповіла про основи формування правової системи США, судової влади, організацію відповідальності виконавчої влади, взаємовідповідальність виконавчої і судової влади, систему боротьби з корупцією, систему і строки обрання суддів федерального рівня, а також про розслідування корупційних порушень, боротьбу з корупцією і її результати,  доброчесність органів державної влади, сферу публічних відносин, прозорість витрачання бюджетних коштів, основи роботи комерційного сектору, особливості відбору та необхідні критерії для обрання на посаду судді, серед яких одним з головних критеріїв є не вік, а практичний досвід роботи в судових органах.  Крім того, гостя розповіла учасникам конференції про свій досвід роботи в прокуратурі, в уряді США, в судових органах. Під час засідання круглого столу студенти активно задавали запитання і цікавились чи є вікові обмеження для обрання на посаду судді в США, що впливає на зменшення рівня корупції та інші.

Свою доповідь «Правова культура суспільства. Регіональний аспект» презентувала науковець кафедри правничих дисциплін Могильовського інституту МВС Республіки Білорусь Алла Демидова. Зокрема, вона зупинилась на таких питаннях: логічна схема правової культури, характеристика рівнів правової культури (генетичний, архаїчний, регіональний, глобальний, національний і т.д.), стандарти європейської правової культури, традиції сприйняття і прийняття права як цінності, визначення статусу судді, ментальне ставлення до судової влади, об’єктивні критерії оцінки правової культури (довіра громадян до правової системи, стабільність і передбачуваність правової системи, оперативна публікація нормативно-правових актів, законослухняність населення, юридична грамотність тощо).  Крім того, науковець з Могильовського інституту МВС Анна Борщевська розглянула механізми адміністративно-правового регулювання та питання юридичних фактів.

Протягом трьох днів вчені-юристи мали змогу обговорити проблеми правового регулювання суспільних відносин в Україні та зарубіжних країнах із своїми колегами – юристами-практиками: суддями, нотаріусами, експертами тощо. Треба зазначити, що зустрічі із представниками вітчизняних та закордонних вишів у різних форматах за участю професорсько-викладацького складу у ЗНУ планують продовжити і надалі. Також за підсумками цієї конференції планується видати збірку усіх наукових досліджень, які були представлені на конференції.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини