Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у мітингу-реквієму до Дня Перемоги

Представники ЗНУ взяли участь у мітингу-реквієму до Дня Перемоги

08.05.2019 09:47 Все Головні новини Університет патріотичне виховання економічний факультет юридичний факультет мітинг День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні День пам'яті та примирення

Напередодні Дня пам'яті та примирення й Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Олександрівському районі Запоріжжя, біля пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу Миколи Яценка відбувся урочистий мітинг-реквієм. Цього року тут зібралися разом ветерани, військові та учасники АТО/ООС, представники міської та районної влади, духовенства, колективи виробничників, організацій та установ, закладів освіти. На захід традиційно завітали представники Запорізького національного університету.

Організаторами мітингу стали представники адміністрації Олександрівського району міста Запоріжжя. ЗНУ на заході цього року представляли: депутат Запорізької міської ради, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, провідний фахівець відділу виховної роботи Світлана Мінаєва, голова Ради ветеранів ЗНУ Галина Шабардіна й студенти економічного та юридичного факультетів ЗНУ.

Присутніх на мітингу привітали із 74-ою річницею Великої Перемоги. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих під час війни. Із словами вдячності до ветеранів та дітей війни звернулися голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, депутат Запорізької міськради Ігор Чумаченко, учасники АТО. Вони, передусім, звернули увагу молодого покоління на те, що ми – нащадки захисників Вітчизни та переможців – маємо пам’ятати про подвиг наших дідів-прадідів, а також тих, хто у повоєнні роки відбудовував зруйноване господарство.

Разом із дорослими у тилах трудилися й наближали День Перемоги діти й підлітки, які працювали на заводах, допомагали військовим та партизанам. Тож важливе завдання сучасників – шанувати й підтримувати ветеранів, яких з кожним роком залишається усе менше, не лише у дні свят. Завдяки їхньому подвигу, сьогодні буяє весна і мирне небо над нашим містом, а молодь має можливість спокійно навчатися та зростати.

Від імені ветеранів Запоріжжя до присутніх звернувся голова Організації інвалідів війни та Збройних сил Олександрівського району Іван Трофимович. Він наголосив, звертаючись до молодого покоління: «Бережіть та захищайте своє місто, свою батьківщину!». А про роки воєнного лихоліття розповів у вірші «День Великої Перемоги».

Своєю чергою, настоятель Свято-Покровського архієрейського кафедрального собору отець Олег згадав, що саме в цей день у 1945 році була Пасха і привітав присутніх зі святом Воскресіння Христова. Цей збіг, він висловив сподівання, є невипадковим і символізує не тільки перемогу над нацизмом, а й відродження усього доброго й позитивного. Він також наголосив на єднанні всіх у своєму прагненні до миру, адже Велику Перемогу наближали усі разом – незалежно від національності та віросповідання.

Молодь також привітала ветеранів та учасників заходу. Цього урочистого дня на площі під час проведення мітингу звучали слова вдячності від студентських та шкільних колективів, вірші про воєнне лихоліття та про мирне небо над батьківщиною. Композицію «Маки червоні» виконала учениця ЗНЗ № 15 Марія Бобро, а учні молодших класів прочитали віршовані рядки та випустили у повітря кольорові кульки з побажаннями миру та процвітання. Вдячні нащадки вручили ветеранам квіти та щиро подякували їм.

Насамкінець присутні вишикувалися під звуки гімну України, після чого відбулося покладання квітів до пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу Миколи Яценка. Від імені усіх представників колективу Запорізького національного університету цю почесну місію виконали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та студентка економічного факультету Юлія Грінченко.

Олена Хлистун