Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті Запорізького національного університету провели низку заходів до Дня перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні

10.05.2019 10:27 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії факультет будівництва та цивільної інженерії свято День перемоги на нацизмом у ІІ світовій війні

Свято Перемоги в Інженерному інституті – це день, коли ми віддаємо шану тим, хто, демонструючи мужність і стійкість людського характеру, силу духу та відданість Батьківщині в роки Другої світової війни, боровся за мирне життя людства.

Колектив Інженерного інституту ніколи не залишав поза увагою долю ветеранів ІІ Світової війни та ветеранів праці. Студенти, викладачі, Рада ветеранів підтримують їх, проводять зустрічі, запрошують до участі у інститутських подіях. Традиційно напередодні свята співробітники та ветерани беруть участь в урочистих заходах, серед яких міський мітинг біля меморіалу «Скорботна мати», святкування Дня перемоги для ветеранів війни та праці, а так «Польова кухня» для студентів, співробітників та всіх, хто завітає на свята в Інженерний інститут.

7 травня з теплом і повагою до воїнів, які захищали Батьківщину, пройшов міський мітинг, присвячений Дню пам’яті й примирення та Дню Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні. Захід відбувся біля меморіалу «Скорботна мати», на місці якого поховані майже півтори тисячі загиблих солдатів. На мітингу зібралися десятки запорожців – представників влади, трудових колективів, громадських організацій, ветеранів, військовослужбовців, студентів, школярів і просто небайдужих запорожців. За давньою традицією, серед учасників були й представники кафедр і ветеранської організації Інженерного інституту ЗНУ. Адміністрацію представляв проректор з  науково-педагогічної роботи та технічної освіти професор Віктор Банах. Вшановуючи пам’ять загиблих, учасники мітингу поклали квіти до меморіалу «Скорботна мати».

У такі дні всі, хто так чи інакше причетний до війни, знову й знову переживають події того суворого часу і повертаються спогадами у свою юність. Саме вони заплатили за Велику Перемогу над нацизмом мільйонними людськими втратами на фронті й в тилу, скаліченими долями та втратами здоров’я. Щоб вшанувати подвиг народу, 7 травня ветерани ЗФ ДМетІ-ЗІІ-ЗДІА, а зараз Інженерного інституту ЗНУ зібралися у експозиційній залі інституту. Із теплом і любов’ю зустрічали гостей працівники бібліотеки Інженерного інституту завідувач відділом Тетяна Семенюк, завідувачі секторами Тетяна Татрукова та Ніна Заходяка, бібліотекар першої категорії Олена Іщенко.

Підготували та подарували ветеранам свято студенти факультету металургії та факультету будівництва та цивільної інженерії Сергій Артамонов, Микита Бутирін, Олексій Грегуляк, Артем Груша, Дмитро Мартинішин, Анжеліка Пилипенко, Юрій Подвольський, Владислав Подобросвєтов, Вікторія Рибалка, Олександр Сагулякін, Володимир Степанов, Дарина Цинкуш, Максим Чернишов, Євгенія Юрченко; заступник декана з виховної роботи факультету металургії Тетяна Нестеренко, представники прес-служби ЗНУ  Ганна Левада та Неля Юсупова.

Справжнім дарунком для всіх присутніх стали пісні у виконанні старшого викладача Міжфакультетської кафедри загально-освітніх дисциплін Інженерного інституту ЗНУ Ганни Штанько. «Вальс про вальс» повернув ветеранів у молоді роки, й не в змозі стриматися вони вставали з місць і кружляли у танці.

Щасливі миті завжди приємно згадувати та переглядати. В учасників свята теж буде така можливість завдяки відеозйомці, яку організували та провели доцент кафедри МКЗОД Володимир Товарниченко та провідний фахівець кафедри металургії Віктор Корольов.

Невід’ємною частиною святкування Дня Перемоги у нашому місті завжди була «Польові кухні», тому кілька років поспіль студенти та викладачі факультету металургії дбають про те, щоб учасники заходу пригостилися кашею зі шматочками сала. Гостей пригощали студенти, але зварила цю кашу провідний фахівець науково-дослідної частини ЗНУ Ганна Карпенко. Гості «Польової кухні» мали можливість не лише отримати насолоду від смачної каші, а й послухати невеличкий концерт, який для них підготували студенти.

Щиро вітаємо із Днем Перемоги всіх, хто зберіг у своєму серці пам’ять про подвиг нашого народу, бажаємо здоров'я й довголіття, доброго настрою та родинного тепла, миру, злагоди, віри, надії та любові!

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2578914832137894

Інженерний інститут ЗНУ