Головна сторінка / Викладачі / Метеленко Наталя Георгіївна

Метеленко Наталя Георгіївна

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра інформаційної економіки, підприємництва та фінансів

Доктор економічних наук, професор

Розклад консультацій

• Понеділок 12:00-13:00
  • Середа 12:00-13:00
  • П’ятниця 12:00-13:00

Дисципліни

• Фінансовий менеджмент
  • Фінансовий контролінг
  • Фінансовий аналіз
  • Управління фінансовою санацією та банкротством
  • Управління ризиками господарської діяльності
  • Управління фінансовою безпекою держави та підприємницьких структур
  • Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті

Біографія

Закінчила у 1988 р. Запорізький індустріальний інститут за спеціальністю металургія кольорових металів, отримала повну вищу освіту та диплом з відзнакою. З 1988 р. працювала на ВАТ «Запорізький завод високовольтної апаратури». У 1997 році отримала другу вищу освіту в Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій за спеціальністю «Фінанси і кредит».

Науково-педагогічна діяльність охоплює період з вересня 1998 р. до теперішнього часу. У 2002 році присуджено науковий ступінь к.е.н. зі спеціальності 08.00.06 – економіка підприємства та організація виробництва, у 2003 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри «Фінансів та бухгалтерського обліку» ЗІЕІТ. У 2011 році присуджено науковий ступінь д.е.н. зі спеціальності 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), у 2015 році присвоєно вчене звання професора кафедри фінансів ЗДІА. Є дійсним членом «Академії економічних наук» України.

Досвід практичної діяльності охоплює період з 1998 р. до 2017 р. в реальному секторі економіки в енергетичній галузі в сферах: інженерії, економіки та фінансів, бухгалтерського обліку та оподаткування, управління підприємством, співпраці з банківськими установами, аудиторами, арбітражним керуючим, контролюючими органами.

З 2014 р. по 2020 р. – завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЗДІА, сьогодні Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ.

З 2020 р. по 2021 р. – завідувач кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. На посаді завідувача кафедри (з 2002 р. до теперішнього часу) керувала процесами: ліцензування та акредитації; реформування спеціальності та її розвитком; розробки нових освітніх програм.

З 2021 р. директор Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ.

Наукова робота

Наукова діяльність та напрями дослідження: в сфері економіки промислових підприємств – розвинуто теорію і практику внутрішнього господарського механізму промислових підприємств та управління підприємствами; в сфері державних фінансів – науково – дослідні роботи за замовленням Міністерства фінансів України за такими напрямами дослідження: врегулювання міжбюджетних відносин, удосконалення фінансово – бюджетної політики, удосконалення Податкового та Бюджетного Кодексів, реформування державних фінансів; в сфері фінансів підприємницьких структур – розвинуто теорію і практику управління фінансово – економічною безпекою; в сфері промислового менеджменту – розвинуто теорію, методологію та прикладний інструментарій управління промисловими підприємствами, їх економічною безпекою; у сфері державного управління – розвинуто теоретичні та методичні підходи до формування екологічної політики регіону в умовах децентралізації влади.

Педагогічна діяльність включає проведення лекційних та практичних занять з дисциплін «Фінансовий менеджмент», «Фінансовий контролінг», «Фінансовий аналіз», «Управління фінансовою санацією та банкрутством», «Управління ризиками господарської діяльності», «Управління фінансовою безпекою держави та підприємницьких структур», «Європейські інтеграційні процеси в економіці, фінансах та менеджменті»; тренінгові заходи з державними службовцями ДПС; керівництво магістерськими роботами; керівництво аспірантами.

Результатами науково-педагогічної діяльності є одноосібні та колективні монографії, навчальні посібники, наукові публікації у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях, патенти, навчально-методичні посібники та інші наукові праці.

Посилання:

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ