Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ – молоді парламентарі

Студенти ЗНУ – молоді парламентарі

23.12.2008 13:15 Наукове студентське товариство Конкурс

Студенти ЗНУ взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Шлях до майбутнього». Із 15 наукових робіт, представлених ними на конкурсі, 11 пройшли до фіналу.

Організатор конкурсу - Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодіжний Союз Наша Україна» - у його положенні вказано, що наукові розвідки повинні стосуватися проблем молодіжної політики, економіки, екології, культури, духовності, свободи слова. Під час оцінювання робіт вирішальними критеріями часто ставали оригінальність та економічний прагматизм запропонованих рішень. До складу конкурсної комісії були включені експерти ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна», фахівці Міністерств, народні депутати України, науковці, підприємці. Кожна робота мала індивідуальний шифр, тому оцінювання робіт відбувалося об’єктивно та неупереджено.
За результатами відбірного туру 13-15 грудня 2008 року студенти біологічного факультету ЗНУ Сергій Янько, Наталя Дударева, Жанна Фаріна; представники фізичного факультету Анастасія Фоменко, та Юлія Ковтуненко; Ганна Науменко, Микола Гончар, Богдан Корнелюк, Олександр Кудрявцев й Андрій Фісюк із факультету іноземної філології, Олександра Зборовька, Марія Корнієнко (факультет журналістики) взяли участь у роботі Всеукраїнського Форуму «Молодіжний парламент».
«Робота відбувалась наступним чином, - розповіла Марія Корнієнко. – Нас поділили на 10 комітетів (відповідно до комітетів, що існують у Верховній Раді). Зокрема, ми опинились у Комітеті з питань свободи слова та інформації. Два дні ми розробляли пакет законопроектів нашого комітету, який потім був озвучений на першому читанні. Там же нам ставили питання та обговорювали слабкі та сильні сторони наших ідей. На другому читанні нам видали мандати і ми голосували за прийняття чи відхилення законопроектів від усіх комітетів». Як зазначила Олександра Зборовська, її проектом було створення моделі моніторингу інформаційних ресурсів мережі Інтернет. Марія Корнієнко ж працювала над ідеєю окремого комітету ВР, який займався б лише соціальною рекламою (як це робиться в Європі).
Своїми враженнями від участі у засіданнях Молодіжного парламенту поділився і голова НСТ біологічного факультету Запорізького національного університету Сергій Янько: «Захід було проведено справді на високому рівні. Учасники з усіх регіонів України змогли поспілкуватися не лише на засіданнях секцій, а й у неофіційній обстановці. Завдяки подібним заходам, студенти-науковці можуть набути досвіду не лише наукового, а й організаторського та ділового».
За результатами роботи молодіжного парламенту учасникам пообіцяли створити резолюцію, яку буде роздано усім депутатам Верховної Ради.

Світлана Сириця,
Катерина Гопенко