Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті ЗНУ презентували стипендіальну програму німецької економіки для України

14.05.2019 11:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут міжнародна діяльність академічна мобільність проектна діяльність

Чотирнадцятого травня до Інженерного інституту Запорізького національного університету завітала учасниця проекту стипендіальної програми від Торгово-промислової палата України, м. Київ Ольга Підопригара. Спираючись на власний досвід, вона розповіла студентам про переваги участі в проекті та порадила як саме треба заповнити заявку, щоб досягти успіху.

Виступаючи перед студентами, Ольга звернула увагу на те, що метою програми є ознайомлення її учасників із корпоративною культурою, структурою приймаючих підприємств, проектною роботою, сучасними видами менеджменту, європейськими умовами та стилем праці тощо. Це дає можливість студентам отримати нові практичні навички та вміння, покращити знання іноземної мови,підвищити рівень кваліфікації і відповідно отримати шанси на гідне працевлаштування у майбутньому.

Стипендіальна програма німецької економіки для України існує з 2015 року. За минулі роки більше 150 юнаків та дівчат з різних регіонів України отримати стипендію й здобули свій перший практичний досвід за кордоном. Сьогодні організатори програми пропонують активним та цілеспрямованим студентам унікальну можливість стажування на провідних підприємствах Німеччини. Серед підприємств-учасників є й деякі дослідницькі інститути, що надають місця аспірантам і студентам, які пов’язують своє майбутнє з науковою діяльністю.

Стажування розпочинається щороку 1 лютого і триває від трьох до п’яти місяців. Програма фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку (BMZ) та приймаючими компаніями. Вона впроваджується спільними зусиллями Торгово-промислової палати України (координатор стипендіальної програми Андрій Гончарук) та Німецького товариства економічного співробітництва (GIZ GmbH).

Участь у програмі безкоштовна, всі витрати компенсуються, крім того стипендіати отримують щомісячну фінансову допомогу у розмірі 450 євро або заробітну плату, залежно від компанії і отриманого статусу. Після повернення в Україну учасники програми мають можливість приєднатися до клубу випускників, підтримувати зв’язки з іншими учасниками та безкоштовно брати участь у внутрішніх заходах тощо.

Набір студентів для стажування у 2020 році розпочався з 1 травня й триватиме до 15 червня. Якщо ви студенти 3-5 курсів або випускники чи аспіранти (до 30 років) і маєте бажання розширити свої знання у відповідній галузі, то вам потрібно зібрати і подати на розгляд представникам компанії такі документи: резюме, скановані копії залікової книжки, завірена у деканаті виписка із залікової книжки, для випускників – копія диплому. Документи подаються англійською або німецькою мовою виключно в електронному вигляді.

Бажаємо всім, хто візьме участь у програмі, досягнути поставленої мети!

Детальна інформація:

Документи подавати за адресою:

bewerbungen-giz-stipendienprogramm-ukraine@giz.de

Інженерний інститут ЗНУ