Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ організували семінар-тренінг за участю польського педагога Еви Плоскої

У ЗНУ організували семінар-тренінг за участю польського педагога Еви Плоскої

У рамках Днів українсько-польської культури, науки і освіти «Pod jednym niebem» та Днів Європи-2019 «Україна – Польща – Словаччина», що тривають із 1 травня по 23 червня, у ЗНУ відбувся семінар-тренінг на тему «Навчання – то нескінченна пригода». Для запорізької громадськості, що зацікавлена у вивченні польської мови та культури, захід провела представник Осередку розвитку польської освіти за кордоном (м. Варшава) Ева Плоска.

Координаторами заходу виступили завідувач кафедри слов’янської філології ЗНУ, професор Ірина Павленко та директор Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ Ганна Макушинська. На зустріч із польським освітянином завітали викладачі, студенти, магістранти нашого та інших закладів вищої освіти, а також абітурієнти. Зокрема, тут були представники факультетів філологічного та журналістики, Інженерного інституту ЗНУ, Енергодарського молодіжного клубу польської культури ім. Генрика Сєнкевича, Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Світанок».

Під час тренінгу його учасникам презентували низку цікавих освітніх, наукових та культурних західів, які незабаром відбудуться у Запоріжжі. У їх числі: 18 травня Клуб польського кіно представить кінофільм відомого режисера Джакомо Баттіато «Кароль – Папа, котрий залишився людиною» (Санктуарій Бога Отця Милосердного, 19.00), 28 травня відбудеться круглий стіл «”Козацький король” Ян ІІІ Собеський і Запоріжжя: минуле і сучасність» за участю Сенатора Республіки Польща, представників Національного заповідника «Хортиця», Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського Інженерного інституту ЗНУ (ЗОДА, 11.00), 31 травня – засідання круглого столу «ЗНУ – Україна – Європа: можливості і перспективи інтеграції в єдиний освітній простір», тренінги для керівників середніх навчальних закладів освіти, вчителів, психологів (Інженерний інститут ЗНУ, 11.00) та інші.

Під час проведення заходу пані Ева запросила присутніх представитися польською мовою і розпочала розмову про сутність освітнього процесу. При цьому вона виділила три невід’ємні його складники – учитель, учень та емоції, підкресливши важливу роль останніх у процесі спілкування і запам’ятовування. Надалі вона запропонувала різноманітні форми роботи для учасників, серед яких були практикуми з читання та вимовляння польських скоромовок, запитання – відповіді, слухання пісень польською мовою, робота у групах зі збирання пазлів із гімном РП, після чого учасники зібрання його разом співали. Також присутні переглянули невеличкий фільм про Польщу – її природу та господарство.

Усі учасники тренінгу відзначили, що захід став їм у нагоді, адже допоміг поглибити й вдосконалити раніше здобуті знання і мовні навички, а ще – пройшов емоційно, весело, цікаво. Насамкінець їм були вручені відповідні сертифікати.

Олена Хлистун