Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики молоді вчені розглянули методи медіадосліджень

На факультеті журналістики молоді вчені розглянули методи медіадосліджень

17.05.2019 08:50 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики студентська наука конференція «Молода наука» науковий семінар

Днями на факультеті журналістики відбувся науковий семінар студенів та молодих вчених «Методи медіадосліджень: перспективи використання в українських наукових дослідженнях» до ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки. Захід проходив під керівництвом заступника декана з наукової роботи, доцента кафедри теорії соціальних комунікації, реклами та зв`язків з громадськістю Людмили Чернявської. Участь у заході взяли студенти 1 курсу магістратури спеціальностей «журналістика», «медіакомунікації», «реклама»  та «зв’язки з громадськістю».

Учасники підготували доповіді та презентації про розроблені системи методів для власного наукового дослідження. Головною метою заходу було продемонструвати можливості кількісних та якісних методів та обґрунтувати їхнє використання для дослідження телебачення, радіо, преси та інтернет-видань.

Першою виступила Таїсія Зозуль. Вона розповіла про методи, які використовуватиме у своєму науковому дослідженні «Структурно-змістові трансформації кулінарних проектів на українському телебаченні». Ангеліна Цибульська присвятила свій науковий проект темі «Формально-змістова характеристика просування фен-товарів класу люкс у соціальних мережах», тому у своєму дослідженні використовуватиме такі методи як контент-аналіз, системний аналіз, порівняння, а також опитування та анкетування. Із виступу Крістіни Бут студенти дізналися про методи дослідження теми «Інструментарій журналістського розслідування: складові та доцільність використання», а Юлія Нікітенко розповіла про такі методи медіадосліджень, як контент-аналіз, порівняльний та статистичний методи, аналіз, синтез та вимірювання за шкалою Ізарда.

Отже, магістри отримали цінні знання з методології медіадосліджень та вже наступного року зможуть вдало використати їх у межах своїх наукових робіт.

Факультет журналістики