Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті підбили підсумки виробничої практики студентів

На біологічному факультеті підбили підсумки виробничої практики студентів

На біологічному факультеті підбили підсумки  виробничої практики студентів
21.05.2019 14:07 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет виробнича практика презентації сту

Традиційно на біологічному факультеті значну увагу приділяють практичному складнику діяльності. Тож згідно з навчальним планом та Положенням про проведення практики студентів ВНЗ України, затвердженого наказом МОН України від 08.04.1993 №93, наказу ЗНУ №562-с від 11.04.2019 р. з 22.04.2019 р. по 11.05.2019 р. студенти 4 курсу освітнього рівня «бакалавр» денної форми навчання проходили виробничу практику зі спеціалізації «Біохімія та імунологія» згідно укладених договорів на таких підприємствах:

-                     Запорізька регіональна державна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

-                      лабораторія ПП «Діана-Вет» м. Запоріжжя.

За результатами практики згідно наказу наказу ЗНУ №562-с від 11.04.2019 р. 15 травня 2019 р. на біологічному факультеті провели підсумкову конференцію з виробничої практики, під час якої студенти презентували коротку доповідь із презентацією щодо отримання практичних навичок пробопідготовки, роботи з сучасним лабораторним обладнанням та виконання поточних виробничих завдань (аналізів) згідно посадових обов’язків лаборанта на закріплених за студентами атестованих робочих місцях у лабораторії. До речі, на вказаних базах практики ці студенти на 3 курсі вже проходили навчальну практику зі спеціалізації.

Як відзначили студенти, якщо на навчальній практиці вони ознайомлювались з пробопідготовкою зразків для аналізу, закріплювали практичні навички роботи з нескладним обладнанням (ваги, термостат, центрифуга тощо), які отримали під час лабораторних занять на факультеті, лише теоретично ознайомились з роботою сучасного обладнання лабораторій, то вже під час виробничої практики на 4 курсі мали змогу освоювати практично роботу на сучасному обладнанні (гематологічний аналізатор, біохімічний аналізатор показників периферичної крові, рідинний та газовий хроматограф). На таких практиках (від навчальної до виробничої), де студенти мають можливість неодноразово потрапити до тієї ж бази практики, можуть достойно себе зарекомендувати і при наявності вакантних посад отримати свої перше робоче місце.

Варто відзначити, що Запорізька регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів є державною установою для лабораторної діагностики хвороб тварин та оцінки ветеринарно-санітарного стану харчових продуктів, води питної та води для тварин, побічних продуктів тваринного походження, кормових добавок, преміксів, кормів, грунту, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів та продуктів біотехнології. Згідно завдань виробничої практики студенти були розподілені у лабораторії таких відділів:

- епізоотичний відділ;

- вірусологічний відділ;

- відділ імунологічних досліджень;

- відділ ветеринарно-санітарної експертизи;

- бактеріологічний відділ;

- патоморфологічний відділ;

- паразитологічний відділ;

- хіміко-токсикологічний відділ.

ПП «Діана-Вет» у м. Запоріжжя має розгалужену систему приймальних кабінетів. Лабораторна частина цього закладу сконцентрована у одній центральній лабораторіії, яка оснащена сучасним обладнанням, в тому числі аналізаторами (гематологічним, біохімічним). Студенти мали змогу освоїти основні методи лабораторного обстеження тварин: глюкозометрію, загальний клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, дослідження зіскобів шкіри та шкірного покриву, видалення кліщів та визначення їх видової приналежності для призначення лікарем відповідної терапії. 

Лабораторні тести дослідження у тварин, особливо ссавців, є подібними до методів, що застосовуються для обстеження людини у клініко-діагностичних лабораторіях закладів охорони здоров’я. Тому досвід практичної роботи, отриманий у лабораторіях ветеринарного профілю, не тільки розширює практичні навички майбутніх фахівців, але й може бути корисним для тих студентів, які планують пов’язати своє майбутнє місце роботи з клініко-діагностичними лабораторіями МОЗ України або зарубіжжя. 

 


Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2601366636559380

Біологічний факультет

Схожі новини