Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники біологічного факультету долучилися до конференції, присвяченій створенню наукового товариства учнів

22.05.2019 08:48 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет конференція наукова діяльність співпраця зі школами

Днями за сприяння декана біологічного факультету, професора Людмили Омельянчик представники біологічного факультету (в особі заступника декана з наукової роботи, доцента Віри Копійки побували на  конференції «Технологія успіху: досвід, реалії та перспективи».

Саме у такому форматі тривала робота відкритого засідання наукового товариства учнів «Знання PLUS», яке проводилось на базі Запорізького навчально-виховного комплексу № 67 Запорізької міської ради. Конференція була присвячена створенню у Заводському районі м. Запоріжжя наукового товариства учнів.

До участі у заході також долучилися: адміністрація Запорізької міської ради по Заводському району в особі голови Андрія Баєва, територіальний відділ освіти Заводського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради в особі голови Наталії Шаповалової та завідувача РМК Алли Гавришевої; ПАТ «Запоріжсталь». А також представники Інженерного інституту та біологічного факультету Запорізького національного університету. Крім того, на конференції були представлені Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді; Запорізький навчально-виховний комплекс №13 Запорізької міської ради Запорізької області; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Запорізької міської ради; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №54 Запорізької міської ради; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №75 Запорізької міської ради; Запорізька гімназія №46 Запорізької міської ради і Запорізька гімназія №47 Запорізької міської ради.

Відкрила конференцію привідальним словом директор Запорізького навчально-виховного комплексу №67 Запорізької міської ради Олена Малиш. На активності та цілеспрямованості учнів, які займаються науковими пошуками, наголосили почесні гості відкритого засідання учнівського наукового товариства з адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району, територіального відділу освіти Заводського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, ПАТ «Запоріжсталь», Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

Цікавими для членів товариства були доповіді учнів всіх запрошених шкіл щодо досвіду підготовки, участі та значення наукової роботи для зваженого, свідомого підходу при виборі майбутньої професії, становленні учнів як особистості.

Варто відзначити, що учні ЗНВК № 67 уже співпрацюють із ЗНУ (зокрема, з Інженерним інститутом) в рамках виконання дослідних робіт МАН з екологічної тематики та залучення учнів-доповідачів до роботи Університетської науково-практичної конференції «Молода наука». Цього року в секції «Молодий університет» ХІІ університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2019» зробили свої перші кроки в науковій діяльності під керівництвом вчителя біології (вчитель вищої категорії) Юлії Каби учні 7-А класу Євген Демешко та Софія Завадська. На науково-практичній конференції були представлені доповіді: Євгена Демешка «Особливості життєдіяльності колонії мурах» і Софії Завадської «Зараженість різних сортів хліба пліснявими грибами». Учні були відзначені Грамотами за активну наукову діяльність за підписом декана біологічного факультету .

Варто відзначити, що колишня учениця ЗНВК №67, а зараз студентка 3-го курсу біологічного факультету спеціальності 101 «Екологія» (бюджетна форма навчання) Крістіна Обруч вже другий рік успішно предстввляє ЗНУ на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та олімпіаді зі спеціальності. Крістіна Обруч виступила на заході з теплими словами подяки вчителям за їхню відданість справі, терпіння та високий рівень підготовки.

Із метою ефективної співпраці в сприянні навчанню та розвитку, а також задля надання допомоги талановитій творчій молоді наприкінці заходу всі учасники підписали Меморандум щодо створення у Заводському районі м. Запоріжжя наукового товариства учнів. Основним напрямом співробітництва є проведення конференцій, семінарів, зустрічей, тренінгів, масових заходів, що сприяють підвищенню рівня інтелектуального розвитку, моралі, культури, освіти та духовності шкільної молоді.

Біологічний факультет