Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор Євгеній Клопота провів незвичайний квест із магістрами психології

Професор Євгеній Клопота провів незвичайний квест із магістрами психології

Професор Євгеній Клопота провів незвичайний квест із магістрами психології
23.05.2019 13:07 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології квест інноваційні психологічні технології роботи

У Запорізькому національному університеті введено цікаву навчальну дисципліну «Психологічні основи інклюзивного освітнього простору» для магістрів за спеціальністю «Психологія». Одним із ключових аспектів впровадження інклюзивного освітнього простору є висока кваліфікація майбутніх фахівців. Відповідно до законодавства України кожен навчальний заклад повинен бути готовим до роботи з дітьми та молоддю з особливими потребами. Однак, більшість педагогічних працівників недостатньо підготовлені до ефективної взаємодії з різноманітними учасниками інклюзивного освітнього простору. Тому майбутні психологи Запорізького національного університету опановують нові інноваційні психологічні технології роботи з дітьми та молоддю з особливими потребами.

Протягом вивчення дисципліни «Психологічні основи інклюзивного освітнього простору» магістри психології факультету соціальної педагогіки та психології з великим задоволенням занурилися у вивчення інклюзії як багатоманітного та незвичайного явища. На заняттях професор Євгеній Клопота, у першу чергу, працює на мотивування майбутніх психологів, розширення їх усвідомлення можливостей та здібностей учнів з особливими потребами в інклюзивному освітньому просторі та засвоєнні інноваційних європейських технологій.
Так, на одному з практичних занять Євгеній Клопота запропонував своїм студентам взяти участь в особливому квесті, що сприйняли вони з великим інтересом. Заняття почалося з того, що магістри психології зайшли в аудиторію і отримали інструкцію. Їм було необхідно знайти різноманітні предмети, такі як ресфедер та грифель для зображень тактильної графіки на спеціальному папері, абетку шрифтом Брайля, гумовий килимок для використання малюнків, підказку, яка була написана шрифтом Брайля, спеціальний папір для зображення загального малюнка. З великим ентузіазмом майбутні магістри психології почали шукати предмети. Після того, як усі предмети були знайдені студенти почали жваво відгадувати, що тепер треба з ними робити. Для успішного проходження незвичайного квесту у них була додаткова можливість задавати своєму викладачу питання, на які він мав право відповідати тільки «так» або «ні». Спочатку група вирішила, що їм треба щось написати шрифтом Брайля, але без спеціальної дошки це не можливо, а серед речей її не було. Тоді вони скористувалися своїм правом та запитали у викладача. Група зрозуміла, що завдання полягає у чомусь іншому. Через певний час здогадалися, що треба прочитати підказку за допомогою абетки шрифтом Брайля. Група була здивована тому, що у підказці йшлося про створення групового загального малюнку за допомогою рельєфно-крапкової графіки для людей з порушеннями зору. Магістри швидко розібралися з іншими предметами і почалася незвичайна робота. Треба було зробити спільний малюнок, який можна використовувати у роботі з учнями, які мають порушення зору.
В кінці заняття магістри психології відмітили, що такого вони ще ніколи не бачили, було цікаво та незвичайно, а головне, що такі техніки можна використовувати у психологічній роботі з учнями із глибокими порушеннями зору. Дійсно така техніка дозволяє розширювати діагностичний інструментарій майбутнього психолога щодо використання проективних методик у роботі з «особливими» учнями.
Професор Євгеній Клопота побажав магістрам психології бути креативними, нестандартними і постійно підвищувати свій професійний рівень. Студенти висловили щиру подяку своєму викладачу за незвичайні заняття протягом семестру та надані практичні знання щодо ефективної взаємодії в інклюзивному освітньому просторі з учнями, які мають особливі потреби.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2604557286240315
Факультет соціальної педагогіки та психології

Схожі новини