Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті відбулася конференція «Українська революція 1917-1921 рр.: Погляд із Запоріжжя»

23.05.2019 10:28 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин конференція доповідь

Наприкінці навчального року науково-педагогічні працівники та студенти магістратури історичного факультету організували конференцію «Українська революція 1917-1921 рр.: Погляд із Запоріжжя». Її модератором виступив професор Федір Турченко. З доповідями під час заходу представили свої наукові доробки і колишні учні професора Ф.Г. Турченка – професори О.М. Ігнатуша та С.Г. Іваницька. Їх виступи мали ретроспективний характер та стосувалися початків шляху у науку, перших наукових праць та складнощів, обумовлених радянським часом.

Студентські виступи відкрила першокурсниця Анастасія Губіна. Доповідь юної вченої була присвячена подіям Української революції 1917-1921 рр. в працях запорізьких істориків. Наступною доповідала студентка І курсу магістратури та голова НТСА історичного факультету Валерія Андрієвська (Тема – «Автономісти та самостійники»).
Продовжила чергу виступів парна доповідь Євгена Юська та Валентини Зигар, присвячена пошукам нових теоретичних орієнтирів у сучасній українській історіографії. Не менш актуальною та гострою стала тема «Російська критика українських підручників» Оксани Остряниці та Станіслава Брощука.
Також на заході проаналізували спроби із написання спільного російсько-українського підручника з історії у доповіді Микити Катрича та Віталія Балути «Операція "Спільний підручник"».
Чудова та плідна робота подарувала досвід молодим науковцям. Організатори відзначили, що особливої уваги та слів подяки заслуговує першокурсниця Анастасія Губіна за свої наукові здобутки.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2604665102896200
Історичний факультет