Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ провели чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ провели чергове засідання Вченої ради
27.05.2019 16:20 Все Головні новини Вчена рада ЗНУ засідання проект рішення Криворізький факультет Економіко-гуманітарний факультет (м Мелітополь) освітній процес виховна робота нагородження

Нещодавно в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Вченої ради. Представники адміністрації ЗВО, усіх його структурних підрозділів та коледжів разом обговорили важливі питання, що стосуються освітнього процесу, наукової діяльності та цьогорічної вступної кампанії.

Засідання під головуванням ректора університету Миколи Фролова розпочалося з низки приємних повідомлень, які демонструють впевнений розвиток ЗНУ як закладу вищої освіти європейського рівня.

По-перше, представники адміністрації Запорізького національного університету підписали тристоронній меморандум про співробітництво в галузі дуальної освіти із групою виробничих компаній «Метінвест». На думку всіх його учасників, ця подія є новим кроком у розвиток взаємовигідних відносин. Зокрема, ЗНУ виступає базою з підготовки фахівців різних спеціальностей і потужною науково-дослідною структурою, що стрімко розвивається і здатна забезпечувати різноманітні потреби виробничої галузі Запорізького регіону. Генеральний директор ВАТ «Запорожсталь» Ростислав Шурма повідомив про згоду інвестувати в підготовку молодих фахівців, розвиток освітніх програм та матеріально-технічної бази вказаних закладів, а після закінчення університету майже 400 випускників гарантовано отримають робочі місця на виробництві. Окрім цього, із нового навчального року для студентів з’явиться нова стипендіальна програма. Її загальний фонд – 5,3 млн грн, які будуть спрямовані на заохочення обдарованої молоді, яка має отримати кількасот стипендій у розмірі від 700 до 1700 грн. Викладачі та студенти також зможуть проходити стажування на виробництві, брати участь у воркшопах і тренінгах від провідних фахівців підприємств групи «Метінвест» тощо. У заходах, присвячених підписанню угоди, також узяв участь проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

По-друге, невпинно підвищується показник якості науки в ЗНУ: сьогодні тут працюють 144 доктори наук, професори, 543 кандидати наук, доценти, загальний показник h-index складає 17. Зростає кількість тих, хто навчається в аспірантурі/докторантурі.

На визнання досягнень представників ЗНУ в галузі освіти та науки ректор Микола Фролов вручив низку відзнак. Їх отримали:доцент кафедри української мови філологічного факультету Наталя Зубець – Подяку Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність; професор факультету менеджменту Лідія Горошкова – Подяку Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди за підготовку переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Географія»; доцент кафедри слов’янської філології Тетяна Хейлік – медаль від Української асоціації викладачів російської мови та літератури. А також Атестат доцента кафедри романської філології і перекладу був вручений Марії Бибі. Під час засідання таємним голосуванням було присвоєно вчене звання доцента по кафедрі економіки підприємства Інженерного інститут ЗНУ Олені Дробишевій. Вчена рада ЗНУ підтримала представлення до нагородження кандидатур представників університету: професора Тамари Хом’як – Орденом ІІІ ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм» Запорізької обласної ради; доцента кафедри української мови філологічного факультету Світлани Сабліної – Подякою Міністерства освіти і науки України.

Визначними є здобутки і студентів університету. Диплом І ступеня отримала студентка Карина Ревицька – за наукову роботу, представлену до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з охорони праці. Дипломом ІІ ступеня відзначена Аліна Литвиненко – за здобутки у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей зі спеціалізації «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища». Дипломом ІІІ ступеня нагороджена Оксана Петренко – переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Географія».

У рамках питань порядку денного проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук доповів про основні перспективні напрями виховної роботи в ЗНУ, адже це – важливий складник у процесі виховання інтелігентної, освіченої людини. Саме тому ця діяльність здійснюється комплексно, в багатьох напрямках водночас. Важливим її складником є національно-патріотична діяльність, проваджувана відділом виховної роботи, керівництвом факультетів і кафедр, кураторами груп. Студенти університету є постійними учасниками таких заходів як «100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», «Вшанування пам’яті жертв тоталітарного режиму в Україні», святкування загальнонаціональних свят і подій. А також – міських та університетських конкурсів, таких як конкурс соціальної реклами «Збережемо майбутнє молоді!», конкурс фоторобіт «Університет очима студентів», який було присвячено 80-річчю утворення Запорізької області тощо. Відбувається популяризація здорового образу життя серед студентської молоді: у ЗНУ проходять щорічна студентська спартакіада, студенти вишу беруть участь у спортивних змаганнях університетського та обласного масштабу. На базі спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ працює 30 секцій та груп здоров’я з різних видів спорту, в яких займаються близько 500 осіб – студенти та викладачі.

Студенти ЗНУ – переможці багатьох стипендіальних програм державного та регіонального рівня, що спрямовані на заохочення обдарованої молоді. У виші постійно створюються умови для багатогранного розвитку особистості, підвищення загальної культури, залучення до різних видів творчої діяльності. На базі Центру культури ЗНУ діють творчі студії – вокальна студія «Кантилена», хореографічна «D.А.L.S.», студія КВК. Їх учасники та інші студенти з різних факультетів демонструють свої таланти і досягнення під час конкурсів – «Студентська Весна», «Miss University» та багато інших. У планах – розширити цю роботу, широко залучаючи до заходів, які організовує ЗНУ, шкільну молодь: зокрема буде створено Шкільну Лігу сміху, на території студмістечка планують організувати літні та осінні вітрин та реалізувати інші проекти, які цікаві студентам і водночас приваблюють до університетської зони відпочинку мешканців міста й гостей тощо. Передбачається також впровадження новітніх світових технологій у рамках виховного процесу ЗНУ.

Про ефективність діяльності Криворізького та Економіко-гуманітарного (м. Мелітополь) факультетів ЗНУ представили звіти декан Катерина Потопа та в.о. декана факультету Євген Адоньєв.

У зв’язку із нещодавнім реформуванням структури математичного факультету декан Сергій Гоменюк доповів про стан справ на кафедрах фізики твердого тіла, прикладної фізики та наноматеріалів і звернувся до членів Вченої ради із проханням підтримати зміни в навантаженні для науково-викладацького складу цих структур – відповідно до результатів цьогорічної вступної кампанії. Також він окреслив плани щодо розвитку співробітництва та об’єднання зусиль науковців цих кафедр та Інженерного інституту ЗНУ.

На засіданні члени Вченої ради ЗНУ затвердили низку робочих документів: Положення щодо діяльності Центру колективного користування науковим обладнанням «Структура», внесення змін до Правил прийому до Запорізького національного університету у 2019 році з врахуванням проліцензованих нових спеціальностей; перелік освітніх (освітньо-професійних) програм та навчальних планів набору 2019 року для здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» коледжів ЗНУ; ліміт стипендіатів Економіко-правничого коледжу ЗНУ по спеціальностях, напрямах підготовки та курсах за результатами поточного підсумкового контролю; Порядок повторного вивчення навчальних дисциплін та повторного навчання у ЗНУ.

Учасники зібрання проголосували за проекти рішень щодо кожного питання порядку денного.

Насамкінець засідання ректор Микола Фролов наголосив на необхідності мобілізувати зусилля кожного представника університетського колективу на вирішення поставлених завдань.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

 

Схожі новини