Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФСУ започаткували новий проєкт для школярів – «Креативне самоврядування»

На ФСУ започаткували новий проєкт для школярів – «Креативне самоврядування»

28.05.2019 08:40 Все Головні новини Факультети Соціології та управління факультет соціології та управління студрада проєктна діяльність співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

Факультет соціології та управління ЗНУ за підтримки Представництва Європейського союзу в Україні «Team Europe» започаткував новий проєкт «Креативне самоврядування» у форматі дискусійного майданчика. До участі у ньому були запрошені старшокласники та студенти понад п'ятнадцяти навчальних закладів міста Запоріжжя.

У період із 8 по 22 травня активна молодь мала змогу відвідати ряд тренінгів з розвитку лідерських якостей, креативності та командоутворення. В ролі спікерів виступили учасники студентського самоврядування та професорсько-викладацький склад факультету.

Перший тренінг «Як створити ідеальний орган самоврядування в школі та як з ним працювати» провели студенти-активісти ФСУ Катерина Васюкова, Ілля Горобцов, Наталія Головань, Анастасія Міщенко й голова студентської ради факультету Єгор Гуков. Вони розповіли школярам про власний досвід участі у самоврядуванні, ефективні методики командоутворення, основні принципи успішної та злагодженої роботи.

На тренінгу «Мотивація лідерства та самопіар в команді», спікером якого стала доцент кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, заступник декана з профорієнтаційної роботи Ольга Широбокова, старшокласники дали визначення поняттю «лідер», дізнались найважливіші лідерські якості та практичні методи їх розвитку. Не обійшлось без практичної частини, в рамках якої кожен зміг потренуватись в самопрезентації.

Надзвичайно цікавим для школярів видався тренінг «Медіація та толерантність» від доктора філософськи наук, професора, експерта «Team Europe в Запоріжжі» Максима Лепского. Спікер розповідав про те, що таке медіація та як вона змінює взаємостосунки у шкільному колективі, яким чином можна попередити конфлікт, як вирішувати конфліктні ситуації та знаходити спільну мову з будь-якою людиною.

Заключним став тренінг «Тайм-менеджмент: шлях до успіху», який провела кандидат філософських наук,  в.о. декана факультету соціології та управління ЗНУ Тетяна Бірюкова. Учасники змогли швидко опанували основні тонкощі ефективного планування часу, що допоможе їм вдало поєднувати активну роботу та повноцінний відпочинок, реалізовувати себе та досягати омріяних цілей.

27 травня відбувся фінальний етап проекту «Креативне самоврядування». Студентська рада та викладачі ФСУ провели для школярів цікавий квест студмістечком Запорізького національного університету. Команди отримали унікальну схему-маршрут, на якій було зазначено станції, які необхідно обійти. На кожній з них учасники виконували завдання на логіку та креативність, відгадували ребуси та загадки, а також змогли на практиці закріпити отримані під час тренінгів знання та навички.

Після завершення квесту найактивніші учасники були відзначені сертифікатами та приємними подарунками. Сертифікати про участь в дискусійному клубі «Креативне самоврядування» отримали понад 60 школярів. Особливо приємно, що переважна більшість учасників проєкту неодноразово приймала участь в інших заходах ФСУ та підтримує постійний зв'язок із факультетом.

Волошина Раїса,

факультет соціології та управління