Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час міжнародної конференції «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій» йшлося про перспективи співпраці ЗНУ та КБ «Південне»

Під час міжнародної конференції «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій» йшлося про перспективи співпраці ЗНУ та КБ «Південне»

Під час міжнародної конференції «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій» йшлося про перспективи співпраці ЗНУ та КБ «Південне»
04.06.2019 16:51 Все Головні новини Факультети Математичний Конструкторське бюро «Південне» конференція наукова діяльність госпдоговори

Днями в Запоріжжі відбулася VII міжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій». Її співорганізаторами вже традиційно стали науковці математичного факультету при всебічному сприянні керівництва Запорізького національного університету. Зокрема, варто відзначити, що базою для проведення цього міжнародного наукового зібрання вже вчетверте став санаторій-профілакторій університету.

На захід завітали близько 135 науковців, дослідників та фахівців-практиків, аби спільно обговорити актуальні аспекти запропонованої для розгляду теми. Вони представили на розгляд наукової спільноти 65 доповідей. Участь у конференції брали науковці та дослідники з провідних закладів освіти та наукових установ Азербайджану, Білорусі й України.
На пленарному засіданні пролунали доповіді члена-кореспондента Національної академії наук України, завідувача відділом Інституту технічної механіки НАН України і космічної агенції України Вадима Гудермовича, вченого секретаря Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України Кирила Максименка-Шейка, декана математичного факультету ЗНУ, професора Сергія Гоменюка й завідувача кафедри прикладної математики і механіки Віктора Грищака. Зокрема, про перспективи розвитку вітчизняної ракето-космічної галузі йшлося у виступі голови Державного космічного агентства України Павла Дегтяренка.
Під час конференції її учасники звернулися до актуальних тем технічних галузей. Зокрема, у полі їхнього зору були такі питання, як математичне моделювання та дослідження технічних систем, контактні задачі деформівних тіл, механіка руйнування та задачі термопружності, статичні та динамічні задачі теорії пластин й оболонок, механіка композиційних матеріалів, комп’ютерна механіка та оптимізація конструкцій, експериментальне дослідження динаміки та міцності конструкцій, підвищення надійності та довговічності технічних систем, прикладні задачі проектування складних інженерних конструкцій в суднобудуванні, приладо- і машинобудуванні, застосування прогресивних та нетрадиційних технологій при виробництві складних технічних систем і сучасні проблеми інженерної освіти. Усі виступи, які пролунали під час роботи конференції, викликали жваве обговорення учасників наукового заходу.
Під час підбиття підсумків роботи конференції її учасники ухвалили відповідну резолюцію, у якій сформулювали актуальні напрямки подальших досліджень. Окремо вони наголосили на необхідності актуалізувати пропаганду науково-технічних знань, зокрема в космічній галузі серед учнів шкіл і гімназій та студентів закладів вищої освіти.
Важливою подією, що відбулася в рамках роботи конференції, стала зустріч ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова та представників керівництва університету з делегацією державного підприємства КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля. Також ЗНУ на заході представляли перший проректор, професор Олександр Бондар і завідувач кафедри прикладної математики і механіки, професор Віктор Грищак, який є одним з ініціаторів й активних учасників співпраці університету та цього підприємства. Ракетно-космічний комплекс України на зустрічі представляли голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко, заступник головного конструктора і начальник конструкторського бюро зі системного проектування ракет і ракетних комплексів, начальник розрахунково-теоретичного комплексу конструкторського бюро Володимир Сиренко, головний науковий співробітник КБ Ігор Ларіонов і начальник комплексу міцності конструкторського бюро Дмитро Клименко.
Під час зустрічі обговорили питання перспектив спільної науково-дослідної роботи викладачів університету та співробітників конструкторського бюро. Зокрема, йшлося про підготовку кадрів вищої кваліфікації для ракетобудівної галузі.
Голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко подякував ректору Миколі Фролову, представникам адміністрації університету й співробітникам математичного факультету за плідну співпрацю, що триває вже упродовж 6 років. Саме тому, на думку всіх учасників зустрічі, є всі підстави говорити про подальшу плідну та взаємовигідну співпрацю.

Олександр Лоза,
Таміла Тарасенко

Схожі новини