Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На ЗНО з історії України до Запорізького національного університету завітали 320 вступників

05.06.2019 10:35 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНО з історії України вступна кампанія-2019 профорієнтаційна діяльність

Четвертого червня до Запорізького національного університету завітали 320 вступників, які цього дня складали зовнішнє незалежне оцінювання з історії України. ЗНУ традиційно виступив пунктом проведення ЗНО, де для випускників запорізьких шкіл створили комфортні умови для перевірки знань й отримання сертифікатів із предмета, що потрібні для вступу на багато престижних спеціальностей.

Відповідальною за пункт проведення ЗНО стала начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Під час організаційних зборів вона привітала співробітників пункту проведення тестування – 22 старших інструкторів, 19 інструкторів і 7 чергових. Вона подякувала присутнім за участь у важливій справі й нагадала про основні аспекти процедури проведення ЗНО. Уповноважена особа від Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Савіч також звернулася до присутніх із привітанням та корисними порадами щодо роботи пункту проведення ЗНО.

Цього разу для написання зовнішнього незалежного оцінювання з аудиторного фонду виділили 19 аудиторій (зокрема, три «здвоєні»). При цьому організатори подбали, аби вступникам зручно було перебувати в університеті та проходити ЗНО.

Для вступників з особливими освітніми потребами, яких цього разу було 5 осіб, традиційно виділили аудиторію № 1 на першому поверсі. При цьому було враховано стан здоров’я й індивідуальні потреби кожного з них щодо особливостей освітлення, доступності промови інструктора, можливості відпочинку під час написання ЗНО тощо. Зокрема, подбали про доступність, у разі потреби, медичної допомоги. Крім того, ці учасники ЗНО складали тестування не 150 хвилин, як випускники в інших аудиторіях, а 180, скориставшись доступним їм додатковим часом.

Оскільки всі вступники вже не вперше беруть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, то вони змогли раціонально розподілити свій час, встигнувши не лише скласти тестування, але й перевірити його результати. Випускників шкіл перед початком написання ЗНО, згідно з його процедурою, проінформували про їхні права та обов’язки. Зокрема, під час промов інструкторів йшлося про заборону мати при собі пристрої для зчитування, зберігання та відтворення інформації.

Як засвідчила перевірка під час технологічної перерви, в усіх аудиторіях вступники і персонал пункту проведення ЗНО дотримувалися його процедури. Складання зовнішнього незалежного оцінювання з історії України пройшло чітко й організовано. Це відзначила й уповноважена особа від Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Савіч, подякувавши співробітникам пункту проведення ЗНО за злагоджену роботу й відповідальність.

Нагадаємо, що цього року на базі Запорізького національного університету проходило 5 зовнішніх незалежних оцінювань: із математики (21 травня), з української мови та літератури (24 травня), з іноземної мови (англійської) – 28 травня, із фізики (30 травня) та з історії України (4 червня). До речі, серед їхніх учасників – випускників шкіл і гімназій м. Запоріжжя й області та студентів коледжів – було чимало тих, хто попередньо брав участь у безкоштовних пробних тренінгах, які щороку проходять на базі ЗНУ, а також у пробному ЗНО від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, що плідно співпрацює з університетом.

Таміла Тарасенко