Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ обговорили виклики регіональній журналістиці під час збройних і соціальних конфліктів

На факультеті журналістики ЗНУ обговорили виклики регіональній журналістиці під час збройних і соціальних конфліктів

На факультеті журналістики ЗНУ обговорили виклики регіональній журналістиці під час збройних і соціальних конфліктів
06.06.2019 16:38 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики наукова діяльність засідання круглого столу тренінг

П’ятого червня на факультеті журналістики ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Виклики регіональній журналістиці під час збройних і соціальних конфліктів» за участю науковців, журналістів, блогерів, громадських активістів, психологів, психоаналітиків, студентів, викладачів факультету журналістики. Цей захід був організований до професійного свята Дня журналіста в рамках проекту «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Такі тренінги і заходи в рамках проекту проводились на факультеті упродовж року, а останній тренінг відбудеться 20-21 червня.

Так серед запрошених учасників у заході взяли участь дослідник проблематики прав людини, радіожурналіст, доцент кафедри журналістики ЗНУ Павло Мірошниченко, координаторка регіонального відділення ГО «Інсайт Запоріжжя», феміністка Наталія Лобач, правозахисниця, ЛГБТ-активістка, представниця БФ «Гендер Зед» Крістіна Собко, психологиня, спеціалістка з реабілітації учасників ООС Ірина Номеровська, психолог ГО «Взаємодія» Олексій Видиш, керівник Миротворчого клубу «Точка повернення» БО «Храм» для ветеранів ООС та їх сімей Сергій Шаповалов, координаторка громадської спілки «Асоціація прийомних  сімей» Анна Андреєва

Модераторокою зустрічі виступила старший викладач кафедри журналістики Наталія Виговська. Також до участі в засіданні круглого столу долучились: декан факультету журналістики Віктор Костюк і викладачі факультету: Тетяна Плеханова, Юлія Любченко, Наталія Романюк, Катерина Сіріньок-Долгарьова, Юрій Костюк, Алла Тернова, Олена Усманова, Віта Березенко, Ірина Бондаренко, Катерина Доценко, Тетяна Іванюха, Вікторія Ковпак, Інна Горбенко та інші науковці факультету журналістики.

За словами організаторів, основна мета цієї зустрічі – обговорити стан сучасної регіональної журналістики в умовах збройного та соціальних конфліктів і пов’язані з цим проблеми дотримання прав людини в журналістських матеріалах та висвітлення конфліктно чутливих тем.

Вітаючи учасників зустрічі, декан факультету Віктор Костюк відзначив важливість толерантного ставлення до різних категорій населення, а також відповідальної роботи журналістів під час висвітлення різних соціальних тем. Під час засідання круглого столу його учасники обговорили такі теми: гендер, права людини, насилля, права жінок, права громадянина, права внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій населення. Також вони розглянули стан висвітлення конфліктно чутливих тем у регіональних медіа, дотримання журналістських стандартів при висвітленні конфліктно чутливих тем, ставлення до прав людини в українському суспільстві: стан і динаміку, подолання гендерних стереотипів у регіональній журналістиці, медійні публікації про психологічну реабілітацію учасників бойових дій, людей із посттравматичним синдромом.

Так, під час зустрічі доцент кафедри журналістики ЗНУ Павло Мірошниченко поділився із учасниками інформацією про результати соціологічного опитування «Що українці знають і думають про права людини? (2016-2018)», яке було проведене за підтримки Фонду «Демократичні ініціативи», Центру інформації про права людини і програми розвитку ООН в Україні. Зокрема, він зупинився на питаннях розуміння студентами функції журналістики в плані правового захисту,  соціальних тенденціях обмеження прав і свобод людей. Крім того, було наголошено на важливості впровадження і дотримання прав людини та проведено аналіз соціологічних даних щодо усвідомлення громадянами різних регіонів країни найважливіших прав людини. Серед них: право на життя, на свободу, на безпеку, соціально-економічні права, право на справедливий суд та інші. При цьому, на думку доповідача, соціально-економічна свобода є запорукою свободи прав людини.

Також були розглянуті ефективні способи захисту прав людини, ставлення опитаних до виправдання злочинів під час бойових дій, проблеми дискримінації людей, найпоширеніші ознаки, за якими відбувається дискримінація, а саме: вік, інвалідність, сексуальна орієнтація, політичні погляди та інше. Не оминули увагою під час зустрічі й проблеми ветеранів АТО/ ООС із точки зору реалізації їх прав і свобод та зміни системи цінностей внутрішньо переміщених осіб і людей, які побували в кризових ситуаціях. Учасники засідання наголосили на важливості відповідальності журналістів за достовірність, правдивість і якість подання інформації, адже саме від медіа залежить, наскільки сформованою є громадська думка.

Також учасники заходу висловили думки щодо можливих шляхів популяризації конфліктно чутливих тем, обговорили питання інтеграції ветеранів АТО/ООС у суспільство,  порушення прав людей, насильства в сім’ї над жінками і дітьми, їхні наслідки для суспільства, питання  коректного висвітлення в ЗМІ  тем фемінізму і прав жінок, прав ЛГБТ-спільноти, проблеми сирітства, гарантії пільг для сиріт, проблеми прихованого сирітства, виховання дітей-сиріт в сім’ях, позбавлення батьківських прав та інше.

Обговорюючи проблемні питання викликів регіональній журналістиці під час збройних і соціальних конфліктів, медіаексперти та викладачі висловлювали своє бачення вирішення цих проблем та пропонували різні концептуальні підходи до їх розв’язання.

 

Олена Переверзєва

 

Схожі новини