Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті стартувала Літня школа для учнів

На економічному факультеті стартувала Літня школа для учнів

На економічному факультеті стартувала Літня школа для учнів
13.06.2019 15:12 Все Головні новини Факультети Економічний Літня школа економіки Економічний факультет

12 червня на економічному факультеті ЗНУ розпочала свою роботу Літня школа «Я в курсі професійного майбутнього» для учнів 9-11 класів шкіл, ліцеїв, гімназій. Організаторами цієї школи виступили науково-педагогічні працівники економічного факультету.

Для учасників школи в рамках запланованої програми впродовж 10 днів  (до 21 червня) будуть проводитись заняття в різних форматах: професійно орієнтовані лекції та міні-лекції,  тренінги, майстер-класи, дебати, квести, інтелектуальні турніри, а також заплановані спортивні заходи, змагання, турніри, ігри.

За словами організаторів, метою діяльності школи є поглиблене професійно орієнтоване ознайомлення учнів основної та старшої школи з вищою економічною освітою, формування й розвиток життєво необхідних загальних та професійних компетентностей школярів через проектну, творчу та ігрову діяльність на базі економічного факультету ЗНУ. При цьому, навчання в школі є безкоштовним.

Координаторами роботи Літньої школи виступили декан економічного факультету Алла Череп, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталія Венгерська, заступник декана з наукової роботи економічного факультету Ліна Худолєй. Також до роботи школи залучені науково-педагогічні працівники всіх кафедр факультету та представники студентської ради.

Вітаючи учасників літньої школи, Алла Василівна Череп зазначила, що ця школа створена для надання школярам знань з економіки  в  умовах стрімких змін в світовій фінансовій системі. Зокрема, заняття в цій школі допоможуть опанувати молоді передові інноваційні технології в економіці, здобути знання про рівень конкурентноспроможності економіки, інвестиційної привабливості та інноваційної активності. Крім того, у школярів є можливість і далі продовжити навчання на економічному факультеті, який  тричі визнавався одним з кращих з підготовки фахівців кредитно-фінансової сфери. Тим самим забезпечуючи зростання економіки і добробуту населення.

Під час зустрічі завідувачі різних кафедр факультету розповіли учням про існуючі кафедри факультету і напрямки підготовки фахівців з управління проектами, з фінансово-економічної безпеки, з економічної кібернетики, фінансів, банківської справи і страхування, міжнародної економіки, економіки міжнародного туризму, з обліку і аудиту, з корпоративних фінансів, з комп’ютерних технологій в управлінні економікою, з маркетингу, з управління персоналом та економікою праці, з фінансів і кредиту. Також вони поділились із учнями своїм практичним досвідом роботи і глибокими фаховими знаннями, висловивши сподівання на подальші плідні відносини і продовження навчання учнів шкіл на економічному факультеті вже в якості студентів. Крім того, для учасників Літньої школи підготували цікаві і творчі відеопрезентації  про різні освітні програми і економічні спеціальності, технічну базу факультету, переваги навчання (активне культурне, спортивне і громадське життя, можливості навчання в університетах інших країн за програмою Erasmus, програми подвійних дипломів тощо), кваліфікований персонал (13 докторів наук) та можливості подальшого працевлаштування за фахом завдяки тісним зв’язкам з підприємствами, банками, фінансовими установами, податковими органами, страховими установами, органами державної влади в галузі аудиторської, кредитно-фінансової діяльності, державного і податкового управління, фінансово-економічної безпеки та інших галузях. Розповіли школярам і про  основи фінансової грамотності, методику її опанування, професійні якості фінансиста і економіста та як працювати з фінансами, щоб вони приносили прибуток.

Так, основними напрямами діяльності літньої школи є: профорієнтаційний, навчально-професійний, напрям комунікативного розвитку, інформаційно-технологічний, спортивно-оздоровчий. Крім інтелектуально-спортивних змагань  «Економічний Activity» для учасників заплановані такі заходи: дебатний турнір «Чи не придушить альтернативна енергетика зелений туризм?», рольова командна гра «Як на острові почати міжнародний бізнес?», інтелектуально-розважальна гра «Кіноекономіка», інтерактивні лекції «Основи бухгалтерського обліку», «Сучасний банкінг в Україні», «Маркетолог – це модно і сучасно», «Сучасний управлінець», «Економічні та соціальні парадокси», «Економічна безпека у повсякденному житті»,   ділова гра «Мистецтво бюджетування», тренінгове заняття «Фінанси сім’ї та держав», майстер-клас «Бюджет родини: як отримати нові гаджети!», ділова командна гра «Розробка систем захисту суб’єктів господарювання», інтелектуально-спортивне змагання «Хто в курсі?», інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?», а також екскурсія студентським містечком,  в Зоологічний музей ЗНУ, знайомство зі студентською радою економічного факультету та студентами-менторами Літньої школи, конкурс гумористичних мініатюр «Я в курсі професійного майбутнього».

Відзначимо, що у перший день роботи Школи відбувся захист робіт учасників ректорського конкурсу есе з економіки. Роботи конкурсантів були присвячені таким темам: «Як сформувати привабливий інвестиційний портрет України в світовій економіці?»; «Двигуни майбутнього»: які три галузі економіки змінять Україну?»; «З чого треба почати населенню, підприємствам та державі, щоб активно запровадити в життя принципи «зеленої економіки?»; «Як побудувати «розумний дім» і яке його значення для моєї родини?»; «Вплив сучасних реформ в Україні на добробут моєї сім’ї»; «Споживчі цінності та орієнтири українського покоління Z»; «Роботизація та автоматизація» як чинники змін на ринку праці»; «Яке місце цифрові інформаційні технології займають в сучасній економіці?». Всього участь у конкурсі взяли 5 учнів 8-11 класів запорізьких шкіл, які презентували членам журі свої роботи. У підсумку були визначені переможці. Так, 1 місце посів Олег Головін - учень 11-А класу Запорізької спеціалізованої  школи № 100 (науковий керівник  - вчитель з економіки Антоніна Столяренко). Друге місце розділили Тимофій Щетілін – учень 8-Б класу Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27 (науковий керівник – вчитель економіки Наталія Загідуліна) та Катерина Пономарьова – учениця 11-А класу Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» (науковий керівник – вчитель економіки Лариса Домків). Третє місце посіли Дар’я Горб – учениця 11-А класу Запорізької загальноосвітньої школи № 65 I-III ступенів Запорізької міської ради та Нікіта Свірідов – учень 8-Б класу Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27 (науковий керівник – вчитель економіки Наталія Загідуліна). Відзначимо, що за 1 місце була вручена грошова винагорода у розмірі 3 тис грн за умови вступу на економічний факультет ЗНУ. Ці кошти студент, який вступить на контрактну форму навчання, зможе витратити на оплату першого семестру. Якщо студент поступить на бюджетну форму навчання, він отримає грошову винагороду. Переможці, які посіли 2 і 3 місце, були нагороджені цінними подарунками і грамотами.

З програмою літньої школи можна ознайомитись нижче:

13 червня – 20 червня

із 9 00 до 12 00 – лекційні та практичні заняття;

із 12 00 до 15 00 – спортивні та культурно-масові заходи.

21 червня

із 10 00 до 12 00 – закриття літньої школи, (3 навчальний корпус ЗНУ, аудиторія 307).

 

Олена Переверзєва

Схожі новини