Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний інститут бере участь у Всеукраїнському проекті «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»

Інженерний інститут бере участь у Всеукраїнському проекті  «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»

Проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» реалізується в Україні за підтримки німецької компанії «Deutsthe Gesellschait fur Intemationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

В рамках цього проекту 25 червня 2019 року до Інженерного інституту Запорізького національного університету завітали гості з міст Суми та Чернігів. Гостей нашого міста супроводжував начальник відділу енергоменеджменту Департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Віктор Бондаренко.

Програма перебування гостей, а ними були енергоменеджери лікарень, передбачала ознайомлення з лабораторіями Інженерного інституту ЗНУ, а саме з лабораторією енергоефективності та лабораторією гідроенергетики, гідравліки та гідротехнічних споруд.

Гостей зустріли директор Інженерного інституту Геннадій Коломоєць, голова Атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем Сергій Ільїн, доцент кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Олександр Осаул, а також завідувач лабораторією енергоефективності Тетяна Черненко.

Розповідаючи, чому саме було обрано лабораторію енергоефективності, Тетяна Черненко розповила, що основними завданнями та функціями лабораторії є розробка та впровадження прогресивних енергозберігаючих технологій, внесення пропозицій щодо їх впровадження на підприємствах і організаціях області. На базі цієї лабораторії відбуваються тренінги й не лише для фахівців даної галузі, а й для представників ОСББ Запоріжжя; проводяться зустрічі з шкільною молоддю в рамках реалізації STEM-освіти тощо.

Сергій Ільїн розповів гостям про діючі лабораторні стенди «Визначення ефективності «Сонячний колектор – СІНТЕК» і «Визначення роботи внутрішніх теплових мереж – HERZ». За допомогою стенду компанії HERZ можна регулювати подачу тепла до кожної окремої гілки в залежності від потреби. Але заощадження тепла неможливо без розуміння, наскільки будівля відповідає сучасним потребам енергоефективності. Як голова комісії атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем, Сергій Віталійович запропонував пройти навчання та атестацію саме в Запорізькому національному університеті.

Встановлення сонячних батарей сьогодні стає все більш актуальним. Один з варіантів економного підігріву води був представлений гостям в роботі сонячного колектору від «СІНТЕК». Обидва стенди викликали неабияку зацікавленість гостей, вони задавали запитання, підходили до стендів і власноруч пробували, як вони працюють.

Про лабораторію гідроенергетики, гідравліки та гідротехнічних споруд розповів гостям Олександр Осаул. Це відомий науковець, який має значну кількість патентів на винаходи у напряму енергоефективності, енергозбереження, очищення води тощо. Він розповів учасникам програми про проблеми локальної очистки стічної води для повторного використання у виробництві та запропонував увазі гостей варіант використання рециклінгу стічних вод.

Презентував Олександр Іванович і розробку в напряму економічного побутового теплозабезпечення з використанням енергії обертання й гідродинамічного кавітування рідин. Окрім наведених результатів досліджень в галузі теплозабезпечення присутні ознайомилися з результатами виконаних робіт з знезараження питної води та регенерації відпрацьованого трансформаторного масла.

Сподіваємося, що зустріч була корисною для всіх учасників проекту та на більш тісну подальшу співпрацю.

Інженерний інститут