Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представник наукової бібліотеки ЗНУ взяла участь у Міжнародній конференції з питань досліджень бібліо-інформаційної ноосфери

01.07.2019 10:54 Все Головні новини Наукова бібліотека наукова діяльність конференція міжнародна діляьність

Директорка наукової бібліотеки Ніна Чала взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Наукова еволюція досліджень бібліо-інформаційної ноосфери», що відбулася на базі Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (19-21 червня 2019 р.). Масштабний науковий захід зібрав керівників та провідних фахівців університетських бібліотек з України, Республік Білорусь та Казахстан.

Спікером конференції виступив директор Наукової бібліотеки імені М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка, голова Секції університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації, доктор наук з соціальних комунікацій Олег Сербін.

Ректор Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Ігор Коваль у зверненні до учасників підкреслив, що не має університету без бібліотеки як дослідницького, аналітичного підрозділу, як навігатора інформаційних ресурсів.

Зарубіжні практики на конференції представили комерційний директор компанії «iGuana» Домінік Матон із повідомленням про оцифровування фондів, створення електронних архівів, обладнання для сканування, marketing manager at CAS Тетяна Христова про новий сервіс бази SciFinder-n. Досвідом розвитку Інституційного репозитарію та Бібліотеки Назарбаєв Університету (Нур-Султан, Казахстан) поділилися Толкин Джангулова та Анар Даутова.

Професійні виступи на конференції з питань стратегічного розвитку наукових бібліотек від Президентки Української бібліотечної асоціації, директорки НТБ ім. Г.І.Денисенка НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Оксани Бруй, відкритого доступу та відкритої науки від віцепрезидентки з наукової роботи та інформатизації НУ «КМА» Тетяни Ярошенко. А також із презентації досвіду наукових бібліотек дослідницьких університетів країн Європейського Союзу від кандидата економічних наук, заступника голови Бібліотечної Ради КНУ імені Тараса Шевченка Максима Ситницького. Інші доповідачі розглянули процеси, нові парадигми традиційної інформаційно-бібліографічної діяльності університетських бібліотек. Вони при цьому наголошували, що потрібно постійно навчатись та змінюватись.

Завідувачка відділу інформаційної підтримки освіти та досліджень НТБ ім. Г.І. Денисенка НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Євгенія Кулик у своїй доповіді «Організація сервісів та послуг для підтримки дослідників у бібліотеках університетів» висвітлила результати проведеного дослідження, в якому взяла участь і Наукова бібліотека ЗНУ.

В обговоренні напрямів розвитку Ніна Чала представила практику трансформації Наукової бібліотеки ЗНУ на базі технічного та програмного переоснащення, що створило новий інформаційний простір для навчання та науки завдяки online-доступу до потужного електронного каталогу з застосуванням популярного сервісу мобільний додаток.

Наукова бібліотека