Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні стипендіальної комісії ЗНУ розглянули питання про призначення стипендій на 1 семестр нового навчального року

Днями у ЗНУ відбулося засідання стипендіальної комісії, під час якого було вирішено кілька основних питань щодо розподілу коштів стипендіального фонду на перший семестр 2019-2020 навчального року. Також були затверджені пропозиції стипендіальних комісій факультетів щодо переліку студентів, які мають право отримувати стипендії за результатами літньої сесії 2018-2019 навчального року.

До складу стипендіальної комісії увійшли представники адміністрації ЗНУ та Інженерного інституту ЗНУ, факультетів, університетських коледжів, відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності, навчального відділу, а також студентської ради університету. Очолив роботу комісії перший проректор Олександр Бондар.
Про стипендіальний фонд на 1 семестр 2019-2020 року та цифри стосовно видатків, які будуть спрямовані на виплати стипендій різним категоріям студентів, доповіла учасникам засідання заступник головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ Наталія Косяк. Планові показники відповідно до кошторису з урахуванням залишків по ЗНУ та Інженерному інституту ЗНУ на 1 червня становлять 1572 000 грн. При цьому фактичні показники з урахуванням кількості студентів, які мають право на отримання стипендії, складають 1087984 грн від загального стипендіального фонду університету. Таким чином, усі категорії студентів університету, які мають право на отримання академічних та інших видів стипендій, гарантовано забезпечені відповідними коштами у повному обсязі. При цьому першокурсники будуть отримувати стипендії за результатами вступних рейтингів.
Під час засідання також був затверджений ліміт стипендіатів по університету з урахуванням підвищених стипендій та стипендій за особливі успіхи у навчанні (доповідач: керівник навчального відділу Людмила Нестеренко). Результати літньої практики для тих студентів, які її завершують наприкінці липня, будуть враховані в рейтингах зимової сесії. Учасниками засідання також були обговорені питання, які цікавили представників різних факультетів, щодо розрахунків рейтингових показників студентів.
Про розподіл стипендіальних коштів для студентів різних факультетів Інженерного інституту ЗНУ доповів його директор Геннадій Коломоєць. Насамкінець представники стипендіальної комісії затвердили рішення стипендіальних комісій структурних підрозділів ЗНУ та Інженерного інституту ЗНУ.
Нагадаємо, що академічна стипендія для студентів ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредитації у 2019 році становить – 1300 грн, підвищена – 1892 грн. Для природничо-математичних педагогічних спеціальностей та інших математичних, природничих та інженерних спеціальностей – 1660 грн, а підвищена відповідно – 2416 грн.
Окремо були ухвалені протоколи стипендіальних комісій коледжів ЗНУ. Про ситуацію щодо розподілу стипендіальних коштів за категоріями студентів, які увійшли у рейтингові списки або мають право на соціальну стипендію, доповіла директор ЕПК Олена Грибанова. Також були затвердженні членами стипендіальної комісії ліміти стипендіатів, в межах визначених законодавством, окремо по Запорізькому гідроенергетичному коледжу, Запорізькому металургійному коледжу і Торговому коледжу.
За інформацією відділу виховної роботи в університеті на 1 липня мають право на отримання соціальних стипендій 290 осіб, з яких 183 увійшли до рейтингових списків. При цьому керівникам підрозділів нагадали, що документи, які підтверджують право на соціальну стипендію, ця категорія студентів має надати вчасно.
Увага студентам: соціальні стипендії за липень та серпень будуть виплачуватися у серпні.

Олена Хлистун