Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти історичного факультету проводять етнографічну експедицію в Запорізькій області

03.07.2019 09:33 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет студентська практика етнографічна експедиція

Із 18 червня цього року триває етнографічна експедиція історичного факультету Запорізького національного університету. Її учасники – студенти 3 курсу факультету та їхні керівники: доценти кафедри джерелознавства, історіографії та СІД: Юрій Іріоглу й Ірина Савченко.

Робота учасників експедиції відбувається у співпраці із Запорізьким науковим товариством ім. Я Новицького та Інститутом усної історії ЗНУ. Експедиція має дві локації: село Верхняя Терса Гуляйпільского району та м. Запоріжжя. Завданнями обох груп є фіксація спогадів літніх мешканців, створення копій родинних фотодокументів, збір етнографічних матеріалів тощо.

Під час роботи групи, що працює у місті Запоріжжі, проводяться опитування представників радянського управлінського апарату, життєвий шлях яких охоплює час від 1930-х рр. Їхні наративи надають розгорнуті картини повоєнної відбудови України, побутування радянського суспільства у 1950-1990-ті рр., «залаштункового» життя радянської номенклатури, специфіку служби в радянській армії та ін. Особливістю окремих усноісторичних наративів є те, що вони виходять за межі кордонів Радянського Союзу, і відтворюють особливості перебування людини з СРСР у країнах Соціалістичного табору та навіть «ворожого капіталістичного світу».

Експедиційна група у с. Верхня Терса продовжила роботу з вивчення селянської культури Південної України та акумулювання історичної інформації в рамках збереження національної пам’яті. Уже зібрано багатий етнографічний матеріал, що відображає побут та господарське життя селян степової зони, цілий пласт усних історій мешканців села сповнених життєвими переживаннями, мріями та сподіваннями проілюстрованих колекцією фотоматеріалів, що були надані респондентами.

Історичний факультет