Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кращий знавець української мови в області навчається у ЗНУ

Кращий знавець української мови в області навчається у ЗНУ

12.01.2009 14:30

У Запорізькому національному підвели підсумки ІІ (обласного) етапу ІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, та назвали імена переможців серед студентів філологічних та нефілологічних факультетів.

Кращою серед студентів філологічних факультетів стала студентка ІІ курсу філологічного факультету ЗНУ Марія Юдіна. ІІ місце виборола представниця Бердянського державного педагогічного університету Наталя Дузенко, а ІІІ місце посіла Катерина Діоба з Мелітопольського державного педагогічного університету.
У змаганнях серед студентів нефілологічних факультетів перемогу здобула представниця Класичного приватного університету (спеціальність «Туризм») Світлана Бережна. ІІ місце – у Вікторії Лемещенко з Мелітопольського державного педагогічного університету, спеціальність «Англійська мова та література». А студентка економічного факультету (спеціальність «Облік та аудит») Запорізького національного університету Анна Іванова посіла третє місце.
Нагадаємо, що конкурс проводиться у 2 тури. Крім письмових завдань на знання рідної мови на переможців першого туру очікували усні завдання. Так, тим, хто брав участь у конкурсі для неспеціалізованих факультетів, для усного туру запропонували тему: «Як люди спілкуватимуться в майбутньому?» Представники ж філологічних факультетів повинні були уявити, що Маруся, героїня однойменного твору відомого українського письменника епохи сентименталізму Григорія Квітки-Основ’яненка, опинилася в нашому часі. Наш університет вже не в перше стає базою для проведення конкурсу імені Петра Яцика. Тож голова журі, декан філологічного факультету, доцент Тамара Хом’як змогла порівняти рівень підготовки учасників цьогорічного конкурсу із попередніми. Вона зазначила: «Переможці конкурсу продемонстрували досить високий рівень знань з української мови. До недоліків же, характерних для деяких учасників, можна віднести посередній рівень вміння висловлювати власну думку і логічно її обґрунтовувати та культури мовлення. Це, напевно, можна пояснити дещо обмеженим словниковим запасом деяких студентів. У той же час конкурс на кращого знавця української мови викликає інтерес серед молоді. Будемо сподіватися, що з кожним роком рівень учасників зростатиме».

Голова НСТ ЗНУ
Світлана Сириця