Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Черговий випуск бакалаврів факультету журналістики отримав дипломи про вищу освіту

05.07.2019 15:26 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики випуск бакалаврів привітання

На цьому тижні відбулися урочистості з приводу вручення дипломів черговому випуску бакалаврів факультету журналістики. Лави працівників галузі медіакомунікацій поповнили ще понад 150 молодих фахівців, з них отримали документи про вищу освіту з відзнакою 13. Це випускники спеціальностей «Журналістика», «Реклама і зв’язки з громадськістю», «Видавнича справа та редагування».

Привітати випускників зібралися у залі навчального корпусу №1 представники адміністрації ЗНУ та факультету журналістики, викладачі й куратори груп, батьки та друзі. Звертаючи слова настанови на адресу молодих фахівців від імені усього ректорату та від ректора Миколи Фролова особисто, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов зауважив, що саме факультет журналістики – це той колектив, який сильний своїм корпоративним духом, солідарністю і демократичністю. Він передусім подякував викладацькому cкладу за здійснювану величезну роботу з формування знань, активної громадянської позиції і критичного мислення у майбутніх журналістів, редакторів та рекламістів. А самим випускникам нагадав відоме висловлювання про те, що університетська освіта надає шосте робоче місце, тобто формує зрілого, досвідченого фахівця, до чого і мають продовжувати готувати себе сьогоднішні випускники. Побажавши молоді успіхів у професії та в особистому житті, проректор також запросив їх продовжити свою освіту – вже на базі магістратури. Він вручив ректорські подяки найактивнішим і найталановитішим представникам студентського руху факультету журналістики: Дар’ї Варлигіній, Віктору Посунько, Анастасії Чебердіній, Ксенії Зубенко, Софії Петренко, Ользі Корнієнко та Дар’ї Пилявській.

За доброю факультетською традицією випускників факультету журналістики від імені усього викладацького колективу вітав «батько факультету» – декан Віктор Костюк. Він передусім згадував враження від першого знайомства із новачками-першокурсниками, які чотири роки тому прийшли навчатися сюди: у своїх есе вони ділилися мріями, думками стосовно бачення сучасного життя і своєї професії, оповідали про себе та свою родину. Увесь проведений в університеті час відбувалося їхнє невпинне зростання, становлення як фахівців, формувалася власна життєва позиція. Талановиті й креативні, сміливі й завзяті, за цей період усі вони разом пережили чимало радощів та подолали певні труднощі на шляху до здобуття омріяної освіти. Згадували цього дня поіменно кожного з теперішніх вже дипломованих фахівців й найвидатніші моменти їхнього студентського життя: розкриття молодих талантів під час факультетських, міських та всеукраїнських заходів, дивовижні спектаклі театральної студії факультету журналістики, перші кроки у професії, влиття у молодіжний колектив більш дорослих колег, які на той час вже були учасниками АТО, та багато інших визначних моментів. Від адміністрації вишу та факультетського колективу декан подякував усім, хто був причетний до становлення цієї молодої генерації бакалаврів – викладачам і батькам.

Грамотами деканату були відзначені ті з випускників, хто виявив особливі успіхи у навчанні та свою активну громадську позицію. А наочно про найяскравіші моменти молодіжного життя факультетських груп розповіли фоторепортажі, які продемонстрували учасникам цього урочистого зібрання.

До спільних привітань нинішніх бакалаврів долучили свої голоси й представники факультетських кафедр: заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи, доцент кафедри видавничої справи та редагування Наталія Тяпкіна, завідувач кафедри журналістики, доцент Юлія Любченко, завідувач кафедри видавничої справи та редагування, доцент Тетяна Плеханова, доценти кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю Людмила Чернявська та Тетяна Іванець.

Усі наставники неодмінно зичили молоді гарної долі й знайти себе у професії, зокрема відзначаючи, що здобуті під час навчання комунікативні навички неодмінно знадобляться їм незалежно від того, у якій галузі вони надалі працюватимуть. Прозвучали й сподівання на те, що саме це молоде покоління журналістів буде спроможним подолати наявну у суспільстві кризу, адже є незаангажованим, вміє відстояти свою громадянську позицію і прагне побудувати справді демократичне суспільство. Сильні на факультеті й традиції спадкоємства, факультетського братерства, де існує асоціація випускників, і де старші колеги неодмінно надають підтримку молодим.

Насамкінець варто згадати, що значна частина представників цього випуску факультету журналістики вже успішно працює на телебаченні та в інших ЗМІ, створює сучасну актуальну рекламу, серед них вже є відомі особистості й ті, хто робить перші кроки до визнання. Переважна більшість з тих, хто сьогодні отримав диплом бакалавра, мають намір продовжити вищу освіту, вступивши до магістратури ЗНУ.

Олена Хлистун