Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка ЗНУ Ірина Савченко взяла участь у львівському симпозіумі вчених-істориків

Доцентка ЗНУ Ірина Савченко взяла участь у львівському симпозіумі вчених-істориків

Доцентка ЗНУ Ірина Савченко взяла участь у львівському симпозіумі вчених-істориків
09.07.2019 13:52 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет наукова діяльність симпозіум

Минулого тижня доцентка кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Ірина Савченко прийняла участь у роботі симпозіуму «Війни, насильства та революції в Україні (1914-1923 рр.): академічні та публічні перспективи» (Центр міської історії, м. Львів).

У фокусі уваги учасників симпозіуму був розгляд подій, що відбувалися у 1914-1923 рр. в Україні крізь призму індивідуальної, регіональної, національної та глобальної перспектив. Його відмінною рисою стала увага як до академічних, так і позаакадемічних студій періоду 1914-1923 рр, тож програма заходу складалася з двох взаємопов’язаних між собою секцій: «Секція І. Академічний вимір» і «Секція ІІ. Публічний вимір». На заході було представлено доповіді, які презентували наукові дослідження, мистецтво, переклад, освітні проекти, що стосувалися воєнних та революційних подій початку ХХ ст. Організатори заходу забезпечили насиченість та  злагодженість його роботи.

Академічний простір на симпозіумі був представлений дослідниками з різноманітних регіонів України та з-за кордону, зокрема такими яскравими науковцями як: Владислав Верстюк, Ярослав Грицак, Оксана Кісь, Степан Величенко та ін. Публічний вимір презентувався через виступи відомих письменників (Владислав Івченко), перекладачів, музейників, освітян.

Учасники заходу приділили увагу ґендерному ракурсу подій 1917-1923 рр. Ірина Савченко представила доповідь на тему: «Жінки у складі більшовицької партії на Запоріжжі кінця 1910-х - початку 1920-х рр.: колективний портрет». Аудиторія із цікавістю сприйняла цей виступ. Доповідь стала складником дискусій, що відбувалися як в межах панелі «Війна і революція: множинність досвідів» (модераторка – Лариса Білоус, Канадський інститут українських студій; дискутантка – Оксана Кісь, Інститут народознавства НАН, Львів), так і під час подальшої роботи симпозіуму.

Історичний факультет

 

Фотографії Оксани Авраменко (Центр міської історії, м. Львів)

 

Схожі новини